کد خبر: 1147730 A

معاون گردشگری:

معاون گردشگری کشور در سفر به اصفهان و در جمع خبرنگاران، از بازگشایی مرزهای کشور به‌روی گردشگران خارجی، براساس مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا خبر داد.

به‌گزارش ایلنا، علی‌اصغر شالبافیان (معاون گردشگری کشور) گفت: با فرارسیدن تدریجی دوران پساکرونا، تلاش‌های گسترده‌ای را برای رونق دوباره صنعت گردشگری آغاز کرده‌ایم.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: ستاد ملی کرونا براساس شرایط جدید کشور، پس از عبور از موج پنجم کرونا، افزایش واکسیناسیون در کشور و براساس درخواست این وزارتخانه، موافقت خود را با بازگشایی مرزهای کشور بر روی گردشگران خارجی صادر کرد.

او افزود: این ستاد موافقت خود را با ورود گردشگران خارجی به کشور، منوط به رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی گردشگران و همچنین جوامع میزبان کرده است.

شالبافیان تصریح کرد: این اقدام با رویکرد حمایت از کسب و کارهای رسمی و تاسیسات گردشگری است، به گونه‌ای که درخواست صدور ویزای ورود به ایران با موافقت وزارت امور خارجه از طریق دفاتر خدمات مسافرتی انجام شده و اقامت گردشگران خارجی نیز صرفا در واحدهای اقامتی دارای پروانه بهره‌برداری از سوی این وزارتخانه امکان‌پذیر خواهد بود.

معاون گردشگری کشور تاکید کرد: امیدواریم تا این اقدام دولت، منجر به رونق مجدد کسب و کارهای گردشگری شود.

انتهای پیام/
اصفهان ایران گردشگری واکسیناسیون وزارت امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر