کد خبر: 1136385 A

شبکه‌های سه، چهار و قرآن و معارف سیما به منظور گرامیداشت علامه حسن‌زاده آملی، ویژه برنامه‌هایی را روی آنتن می‌برند.

به گزارش ایلنا، به منظور گرامیداشت علامه حسن‌زاده آملی، شبکه چهار مستند «منظومه حسن» را پخش می‌کند. این مستند به کارگردانی مسعود امینی تیرانی و اجرای محمدرضا شهیدی‌فرد، یک فیلم مستند از زندگینامه این عالم فرهیخته است که شامل گفتگو با شاگردان معظم له و تصاویر و بخش‌هایی از فیلم‌ها و آثار ایشان است و کارشناسانی همچون منصوری لاریجانی و محمدجواد لاریجانی در این برنامه حضور داشته اند. 

«منظومه حسن» در ۵ قسمت به همت تامین برنامه شبکه چهار آماده پخش شده است و به طور موقت، جایگزین مستند «قلمستان» خواهد شد و هر شب ساعت ۲۲ پخش و ساعت ۱۳ روز بعد بازپخش می‌شود. 

شبکه سه نیز ویژه برنامه رحلت آیت‌الله حسن‌زاده آملی را امشب ساعت ۲۰:۱۵ پخش می‌کند. این برنامه با اجرای نجم‌الدین شریعتی و با حضور مهمان و ارتباط تلفنی با شاگردان علامه حسن‌زاده آملی روی آنتن می‌رود. 

شبکه قرآن و معارف سیما نیز مصاحبه اختصاصی این شبکه با آیت‌الله جوادی آملی در خصوص مرحوم علامه حسن‌زاده آملی را امشب ساعت ۲۳:۴۵ پخش می‌کند. 

همچنین میان برنامه‌های کوتاه با عنوان «تجلی» با استفاده از بیانات مرحوم علامه حسن‌زاده آملی نیز از این شبکه پخش می‌شود. 

گفتگو با شاگردان مرحوم علامه درخصوص شخصیت علمی، اخلاقی و معنوی ایشان در برنامه‌های زنده شبکه قرآن به منظور گرامیداشت یاد ایشان نیز روی آنتن شبکه قرآن می‌رود. 

همچنین چهار قسمت مستند «سعادتمندان» از تصاویر و سخنان دیده نشده از مرحوم علامه بعد از ایام اربعین نیز در دستور کار است.

انتهای پیام/
علامه حسن زاده آملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر