کد خبر: 1135261 A

وزیر ارشاد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید راه اعتلای فرهنگی کشور را هموار کرد و ما با همه قدرت در صحنه هستیم تا این مهم محقق شود.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی اسماعیلی عصر پنجشنبه در آیین رونمایی از کتاب "مدیریت میدان و هنر فرماندهی" نوشته حجت الاسلام حسین صفدری، در مشهد افزود: نظام مقتدر و ایران قوی باید اقتدار منطقه‌ای، اقتدار اقتصادی و اقتدار فرهنگی داشته‌ باشد و برای رسیدن به توسعه متوازن، همه اینها باید در کنار هم محقق شود.

وی گفت: باید همه عرصه‌های قدرت با هم رشد کنند، در حوزه فرهنگ پرداختن به کتاب و کتابخوانی یکی از راهکارهای قدرتمند شدن کشور است، باید سرانه مطالعه با یک برنامه روشن افزایش یابد، ملتی قدرتمند است که کتابخوان باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به برکت مجاهدت های انجام شده و خونهای پاک شهدا در حال نزدیک شدن به یک قدرت فائقه است و امروز این قدرت در مسیر دستیابی به آرمان های انقلاب قرار گرفته است.

اسماعیلی افزود: باید به یاری خداوند، انقلاب اسلامی و نگاه متعالی رهبری فرزانه را پیش ببریم، خطه خراسان و شهر مشهد از مکتب های کهن فرهنگی کشور و پرچمدار حوزه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است که به واسطه حضور امام رئوف به قبله عشاق تبدیل شده است، بنابراین این خطه باید پیشتاز انقلاب اسلامی در راه رسیدن به دولت کریمه و مهدوی باشد و بیشتر از گذشته بدرخشد.

شعارهای اصیل انقلاب، گفتمان دولت سیزدهم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به ویژگی های دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: در آغاز کار دولت مردمی قرار داریم، این دولت شعار و گفتمان روشنی دارد. در هر انتخاباتی تحلیل های زیادی در خصوص رویکردهای مردم صورت می‌گیرد، در این دوره انتخابات اقبال مردم به شعارهای اصیل انقلاب اسلامی مشهود بود.

اسماعیلی گفت: در سال های اخیر حجم مشکلات انبوه اقتصادی در کنار گله‌مندی‌های مردم، فضا را به گونه ای شکل داده بود که غربی ها و بویژه آمریکا طمع داشتند در این دوره خطیر از پیشروی انقلاب پیشگیری کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: تلاش زیادی صورت گرفته بود و محصول سالها برنامه‌ریزی، توطئه، تهاجم و شبیخون فرهنگی در کنار تحریم های گسترده اقتصادی، همه برای تحقق این خواسته بود که جمهوری اسلامی را از مسیری که پیش رفته به عقب برانند.

اسماعیلی افزود:  برخی مذاکرات مخفی روسای کشورهای غربی موید این است  که  بعد از موضوع برجام، در این خصوص بحث می‌کردند که اکنون بهترین فرصت برای زدن ضربه اساسی به جمهوری اسلامی است.

وی گفت: در این شرایط احساس می‌شد سرمایه اجتماعی نظام افول کرده و مردم گلایه‌مند هستند، اما در چند سال اخیر با حضور آیت‌الله رییسی در دستگاه قضایی، فضایی شکل گرفت که جمهوری اسلامی در همان نقطه‌ای که دشمن به دنبال ایجاد شرایط عقب‌نشینی بود، توانست رشد کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با وجود همه مشکلات، به شکل محسوسی امیدواری‌ مردم به اینکه از داخل نظام راه حل مناسب برای رفع مشکلات پیدا شود، بالا رفت و مردم این بار با رای قاطع از گفتمانی پشتیبانی کردند که ویژگی های آن قاطعیت و عمل به شعارهای اصلی انقلاب بود.

اسماعیلی گفت: آیت‌الله رئیسی از آمریکا و دشمنی‌ها اظهار برائت می کرد، از فضائل امام (ره)، ارزش ها و آرمان های انقلاب و راه شهدا دفاع می‌کرد، منظومه‌ای از شعارهای اصیل و برجسته انقلاب اسلامی را بی هیچ ابهامی داشت، آشکارا و کامل در معرض انتخاب مردم قرار گرفت و مردم به این انتخاب اصیل و انقلابی با رای بالا روی خوش نشان داده و از آن پشتیبانی کردند.

وی افزود: دولت در آغاز راه با مشکلات عجیبی روبه رو بود، بحث اپیدمی کرونا همه را مایوس کرده‌ بود، میزان تزریق واکسن کرونا در پایان تیرماه با امروز که به ۵۲ میلیون دُز رسیده‌ است، قابل مقایسه نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سال ها پشت در ورود به پیمان شانگهای مانده بودیم و پذیرش اف ای تی اف و مواضع جمهوری اسلامی در قبال کشورهای منطقه از موانع عضویت در این سازمان بود،  اما امروز با حضور رییس جمهوری انقلابی این موضوع حل و جمهوری اسلامی بعد از دو دهه وارد این پیمان مهم منطقه‌ای شد.

اسماعیلی افزود: دولت هایی عضو این پیمان هستند که ۴۳ درصد جمعیت جهان را دارند و با عضویت ایران در آن رسما راه شکستن تحریم ها باز شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره کتاب مدیریت میدان و هنر فرماندهی گفت: این کتاب تبیین قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی و اتفاقاتی است که رخ داده‌ است، نویسنده کتاب اشراف خوبی به مسائل منطقه دارد و تحلیل دقیقی از آن ارائه کرده‌ است.

کتاب مدیریت میدان و هنر فرماندهی در پنج فصل تدوین شده و در این کتاب ابعاد مختلف نقشه ‌های آمریکا علیه ایران و برای تضعیف و به تسلیم کشاندن انقلاب اسلامی ایران از سوی نویسنده بیان شده‌است.

انتهای پیام/
وزیر ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر