کد خبر: 1132573 A

اجرای جمعه 26 شهریورماه نمایش «درخت شیشه‌ای آلما» به نویسندگی و کارگردانی فرید قادرپناه با حضور همسر و دختر حمیدرضا صدر، به روح ایشان تقدیم شد.

به گزارش ایلنا، نمایش «درخت شیشه‌ای آلما» به نویسندگی و کارگردانی فرید قادرپناه اجرای جمعه 26 شهریورماه نمایش «درخت شیشه‌ای آلما» به نویسندگی و کارگردانی فرید قادرپناه با حضور مهرزاد دولتی(همسر) و غزاله صدر(دختر) به زنده‌یاد دکتر حمیدرضا صدر کارشناس و مفسر فوتبال و منتقد سینما و تئاتر تقدیم شد.

پس از پایان اجرا با یادی از دکتر صدر که همیشه با همسرشان حامی گروه‌های تئاتری بودند و به تماشای نمایش‌های مختلف از بزرگترین سالن‌ها و شناخته‌شده‌ترین گروه‌ها تا سالن‌های کوچک و گروه‌های جوان می‌نشستند و علاوه بر متنقد، تماشاگر حرفه‌ای تئاتر بودند، تقدیم شد و به مدت یک دقیقه تماشاگران و اعضای گروه نمایش ایستاده تشویق‌شان کردند.

غزاله صدر روی تابلوی نمایش نوشت: «به جای پدر که جایش امشب خالی بود.»

مهرزاد دولتی نیز در یادداشتی کوتاه نوشت: «از آنجایی که به یاد دارم، بیشتر شب‌ها از ساعت ۶ تا ۸ شب توی ترافیک بودیم، یک غذای حاضری در ماشین و بعد اگر فرصتی بود به یک کتاب‌فروشی و یا یک گالری نقاشی سرک می‌کشیدیم و بعد در فضا و دنیای تئاتر غرق می‌شدیم!

آوای عزیز ما را دعوت کرد به تئاتر درخت شیشه‌ای آلما؛ اولین تئاتر بدون حمید …

لوستر وارونه در مرکز صحنه که انگار همه داستان حول همان می‌گشت؛ وارونگی! جنگی که با عشق یک سرباز آلمانی به یک دختر انگلیسی به پایان می‌رسد و کتاب که در دستان زنان اگر باشد، جامعه‌ای را دگرگون می‌کند، ولی اینجا ... !

زن عروسکی دیگر که همه‌چیز را با قیمت‌ش ارزیابی می‌کند و مرد احساساتی که در چهارچوب خانه به دنبال همدل و همراه می‌گردد و خارج از ‌آن هیچ-هیچ‌چیز را نمی‌بیند، حتی ما که به تماشای‌ش نشسته‌ایم.»

این نمایش تا پایان هفته جاری ساعت 20 در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه می‌رود.

کاوه مرحمتی، آذین نظری، آیدین بهاری، کامیار دریاکناری، سحر خرم‌نژاد بازیگران «درخت شیشه‌ای آلما» هستند که در خلاصه داستان این نمایش این‌طور آمده: «کتابی به دست یک زوج جوان و عاشق می‌رسد که صفحه اول آن نوشته شده: بعد از ورق زدن این صفحه، زندگی شما تغییر خواهد کرد. لطفن با احتیاط ورق بزنید؛ زن و شوهر کتاب را ورق می‌زنند و ...» علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

«درخت شیشه‌ای آلما» کاری از گروه ریگولیتو است که پس از «شبی بیرون از خانه» ،«آوریل 1912»، «بازگشت به خانه»، «پناه‌کاه» و «بوی گند دهان خانم مارکز» ششمین کارگردانی فرید قادرپناه محسوب می‌شود.

فواد خراباتی (مجری طرح)، فرشاد فزونی (طراح موسیقی و فضاهای صوتی)، سعید حسنلو (طراح صحنه)، الهام شعبانی (طراح لباس)، علی کوزه‌گر (طراح نور)، تینا بخشی (طراح گریم)، محمدصادق زرجویان (طراح گرافیک، تیزر و عکاس)، ماهان صادقی (دستیار کارگردان) و علی سیبی (دستیار تولید) و آوا فیاض (مدیر تبلیغات و روابط‌عمومی) دیگر عوامل این پروژه هستند.

انتهای پیام/
جامعه زن و شوهر زنان عشق موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر