کد خبر: 489753 A

روحانی در تبریز:

رییس‌جمهور گفت: ۲۹ اردیبهشت بار دیگر دوم خرداد ۷۶ را زنده می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در مجموعه ورزشی شهید پورشریفی تبریز گفت: معنای ترک جز شجاعت نیست. ترکی یک زبان نیست بلکه یک روح و اندیشه است. درود و سلام من بر مردم بلند پرآوازه تبریز و آذربایجان. من ممنونم که صبح اینجا آمدید. سلام بر جای جای آذربایجان. سلام بر شما جوانان غیور که ۲۴ خرداد ۹۲ را یکبار دیگر در ۲۹ اردیبهشت زنده خواهید کرد.

او با بیان اینکه شما در ۲۹ اردیبهشت، دوم خرداد ۷۶ را زنده می‌کنید، اظهار داشت: ای مردم آذربایجان و ای مرزداران ایران و ای خیابانی‌ها و ستارها و باقرخان‌ها! من در اینجا به یاد شهید پورشریفی می‌افتادم. من به یاد باکری‌ها و شهدای آذربایجان می‌افتم.

رییس دولت یازدهم با بیان اینکه ما می‌خواهیم تصمیم بزرگی را بگیریم، تصریح کرد: ما می‌خواهیم روز جمعه کسی را انتخاب کنیم که تصمیم او می‌تواند جان میلیون‌ها را به خطر بیاندازد یا آنکه تصمیمش می‌تواند به جان میلیون‌ها انسان کمک کند.

روحانی ادامه داد: من سال ۹۲ به شما قول دادم و گفتم اگر رییس‌جمهور شوم در اولین جلسه هیات دولت، اولین تصمیم‌مان درخصوص دریاچه ارومیه خواهد بود. من می‌خواهم بگویم اگر این تصمیم اجرا نمی‌شد، امروز در آذربایجان شرقی و غربی چه وضعی داشتیم؟ ارومیه به طور کامل خشک شده بود و طوفان نمک همه منطقه را فرامی‌گرفت.

او با بیان اینکه فکر نکنید اگر دریاچه اورمیه خشک می‌شد هیج اتفاقی نمی‌افتاد، خاطرنشان کرد: اگر این دریاچه خشک می‌شد مردم مجبور به مهاجرت می‌شدند. من می‌خواهم بگویم یک تصمیم دولت جان ۱۴ میلیون نفر را در غرب کشور نجات داد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: هر کس می‌خواست به آذربایجان و ایران بیاید و سرمایه‌گذاری کند، منتظر دو چیز بود؛ یکی آنکه برجام تحقق یابد و تحریم‌ها شکسته شود. دوم آنکه دریاچه ارومیه می‌ماند یا نه. اگر دریاچه اورمیه خشک می‌شد هیچ کس چه داخلی و چه خارجی و حتی سرمایه‌گذاران به آذربایجان نمی‌آمدند.

روحانی با بیان اینکه ۲۹ اردیبهشت روزی است که می‌خواهیم فردی را انتخاب کنیم که یک تصمیم او می‌تواند بر زندگی ملت ایران اثرگذار باشد، ابراز داشت: ما پای صندوق رای برای ایران می‌رویم. دلواپسان می‌خواهند دوباره میان ایران و دنیا دیوار بکشند. ما طرفدار صلح هستیم و نه دیوار. ما اتوبان تبریز با بازرگان را به عنوان یک پل تکمیل خواهیم کرد. راه‌آهن میانه تا بستان‌آباد را تا پایان همین دولت تکمیل خواهیم کرد. ما آذربایجان را از لحاظ کشاورزی و صنعت و معدن معتدل‌تر خواهیم کرد.

او اضافه کرد: ما با یکدیگر عهد بستیم. ما می‌خواستیم تبریز سربلندتر از همیشه تاریخ باشد. آیا سال آینده تبریز پایتخت گردشگری دنیای اسلام خواهد بود؟ امروز صدها برنامه‌ریزی برای سال آینده انجام می‌شود تا تبریز پایتخت گردشگری دنیای اسلام باشد.

رییس دولت یازدهم تاکید کرد: من از شما می‌پرسم آیا ملت ایران هر روز باید در این فکر باشند که چه زمانی قطعنامه جدید تحریم علیه ایران باشند یا باید منتظر گشایش جدیدی در زندگی‌شان باشند. مقام معظم رهبری فرمودند که سایه جنگ را ملت ایران از سر ایران برداشت ولی کدام دولت توانست این خواست ملی ایران را نقد کند.

روحانی با بیان اینکه بحران که همیشه بود پس چرا امروز امن‌تر هستیم. یک نفر نبود که این بحران را رفع کند، عنوان کرد: شما می‌خواهید روز جمعه فردی را انتخاب کنید که بتواند با رهبران دنیا حرف بزند. به خدای احد و واحد و سوگند به خون شهدای این استان، اگر روحانی یک ذره هوس برای ریاست داشته باشد. آنچه روحانی می‌خواهد این است که جان و آبرویش فدای شما ملت ایران باشد.

او با بیان اینکه ما ایران بزرگ و معتدل می‌خواهیم، یادآور شد: می‌توانیم قدرت ایران را بیشتر از گذشته به رخ جهانیان بکشیم. روحانی اهل شعار نیست و مرتب به دنیا فحاشی نمی‌کند اما روحانی در مقام عمل قدرت دفاعی ایران و سلاح‌های راهبردی در این سه سال و نیم را به بیش از ده سال قبل رساند.

رییس دولت یازدهم با اشاره به اینکه ما باید قدرت پیدا کنیم و بازارهای دنیا را تصاحب کنیم، بیان کرد: شما بازار نفت ما را به عربستان دادید. شما منابع مشترک ایران را نتوانستید استفاده کنید و در اختیار دیگران قرار دادید. شما به مذاکرات رفتید و بیانیه خواندید ولی با قطعنامه جدید علیه ایران برگشتید. این دولت بار دیگر از طرف شما مرد کارزار دیپلماسی را درست انتخاب کرد.

روحانی اضافه کرد: آنها شعار انقلابی‌گری می‌دادند ولی در سال آخر ۶ میلیون تن گندم به کشور وارد کردند ولی ما در سال گذشته سه میلون تن گندم اضافه داشتیم. کسانی می‌توانند از آینده ایران حرف بزنند که گذشته‌شان درخشان باشد. هر کس حرفی می‌زند شاهد افراد کارنامه آنها است.

او با بیان اینکه هر استانی می‌رویم با مهربانی آنها مواجه می‌شویم و شرمنده‌شان می‌شویم ولی هوای تبریز یک جور دیگر است، گفت: من در سال ۹۲ قول‌هایی به شما دادم. گفتم گره هسته‌ای را باز می‌کنم و دیوار تحریم را خراب می‌کنم و تعامل با جهان را بهتر می‌کنم. گفتم در زندگی کشور قدم‌های خوبی برخواهیم داشت. گفتم در بهداشت و درمان قدم‌های خوبی برخواهیم داشت. گفتم در صنعت حمل و نقل و برق و نیرو شرایط بهتری را ایجاد خواهم کرد ولی برخی چیزها هم هست که این دولت نتوانست.

رئیس جمهور تاکید کرد: برخی کارها با رای ۵۱ درصد نمی‌شد ولی رای بالاتر کارساز خواهد بود. چرا این همه علیه روحانی و دولتش تهمت می‌زنند؟ چرا صداوسیما ضد این دولت حرکت می‌کند؟

روحانی با بیان اینکه ما تنها یک راه داریم، اظهار داشت: آن راه حضور همه افراد در پای صندوق‌های رای است. درخواست من این است که هر نفر روز جمعه به همراه ۱۱ نفر به صندوق‌های رای برود. ما اگر همه پای صندوق‌های آرا رفتیم سربسته به شما قول می‌دهم آنچه می‌خواهید شدنی است.

او با بیان اینکه با وحدت و همدلی و کمک از رهبر فرهیخته که حاضرم ده‌ها بار دستشان را ببوسم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: شرط این کار، ۱+۱۱ است. شرطش حضور همه مردم در پای صندوق آرا است. من از شما می‌پرسم آیا از عهد و پیمانی که در خرداد ۹۲ بسته بودیم، پیشمان هستید؟ آیا حداقل‌ نصف‌ها قدم‌های خود را برنداشتیم؟ البته ۵۰ درصد این عهد و پیمان‌ها مربوط به دولت دوازدهم است.

رئیس دولت دولت تدبیر و امید با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌ها در آذربایجان هنوز کافی نیست، خاطرنشان کرد: آذربایجان باید مرکز گردشگری جهان باشد. اگر در این دولت برای روستاییان، ۶۷۰ روستا در این استان گازرسانی شده است، کافی نیست و باید در دولت بعد همه روستاهای آذربایجان آبرسانی و گازرسانی شود. اگر راه آسفالت روستایی بهتر شده، کافی نیست.

روحانی با بیان اینکه ما باید به عقب برگردیم؟ ابراز داشت: دیروز مردم اصفهان و ایران داد زدند و گفتند ما به عقب بازنمی‌گردیم. ما روز جمعه هم به پای صندوق رای می‌رویم و می‌گوییم نمی‌خواهیم به سال ۹۰ و ۹۱ برگردیم.

او افزود: برخی‌ها رویشان نمی‌شود که بگویند برنامه ما هشت سال قبل است. برادر من! با پمپاژ پول کاری درست نمی‌شود. ما می‌خواهیم در این کشور دروغ نباشد ولی باز هم دروغ می‌گویند. می‌گویند دولت سند ۲۰۳۰ را قبول کرده است در حالی که دولت می‌گوید فرهنگ ایرانی و اسلامی را اجرا می‌کند. آنها آنقدر پر رو شدند که گزارش دروغ به محضر رهبری می‌فرستند.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه ما انقلابی امروز نیستیم ما انقلابی سال ۴۲ هستم شما تازه انقلابی شده‌اید. ما تازه امروز بسیجی نشده‌ایم بلکه سال ۵۷ انقلابی شده‌ام، عنوان کرد: روز جمعه به پای صندوق می‌رویم تا بر اخلاق سلام کنیم. بر صداقت سلام کنیم. بر امید سلام کنیم. بر اصلاحات سلام. بر اعتدال سلام. بر سید محمد خاتمی سلام. بر اصولگرایی بدون ریا سلام. روح پاک و مصون شهید بهشتی و آیت الله هاشمی سلام. بر ایران سلام. به رای ما در ۲۹ اردیبهشت سلام. بر پیروزی ما سلام.

انتهای پیام/
انتخابات 96
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر