کد خبر: 455211 A

نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

نماینده مردم تهران با انتقاد از گزارش شهردار تهران درباره حادثه پلاسکو گفت: حداقل انتظار نمایندگان مجلس عذر‌خواهی شهردار بود که متاسفانه آقای قالیباف عذر خواهی نکرد.

پروانه سلحشوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به گزارش شهردار تهران در مجلس‌شورای‌اسلامی در مورد ساختمان پلاسکو، گفت: قبل از ارایه گزارش توسط شهردار کمیسیون‌های عمران، بهداشت و اجتماعی وکمیته پیگیری حادثه ساختمان پلاسکو گزارش‌های خود را ارایه کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه گزارش قالیباف نتوانست نظر نمایندگان‌مجلس را جلب کند. اینکه ایشان اتفاق ساختمان پلاسکو را‌با حادثه یازده سپتامبر مقایسه کردند باعث تعجب ما شد. با تخریب این ساختمان شهر تا چند روز درگیر این حادثه بود. موقع سخنرانی قالیباف من با این حال که میکروفون‌ام وصل نبود با صدای بلند از شهردار پرسیدم اگر زلزله بیاید شما چه می‌کنید؟

او افزود: این اتفاق یک پیش‌آگهی بود که بسیار دل ما را به درد آورد و متوجه شدیم در مدیریت بحران‌های شهری با مشکل مواجه هستیم. متاسفانه گزارش شهردار هم نتوانست ما را امیدوار کند. نیروهای انسانی ارزشمند‌ترین دارایی ما هستند و باید از آنها حفاظت کنیم. نیروهای اگر آتش نشانی تجهیزات کافی داشتتند ممکن بود میزان تلفات تا این حد گسترده نباشد.

سلحشور تشریح کرد: اگر یک فرد متخصص در راس سازمان آتش نشانی مدیریت می‌کرد این مشکلات پیش نمی‌آمد. باید افراد متخصص در حوزه‌های تخصصی فعالیت کنند. در هرکجای دنیا اگر این چنین اتفاقی می‌افتاد مسئولان استعفا می‌دادند. درست است ارگان‌های مختلفی در این قضیه مقصر هستند اما سهم شهرداری بیشتر از بقیه است.حداقل انتظار ما نمایندگان مجلس عذر‌خواهی شهردار بود که متاسفانه ایشان عذر خواهی نکرد.

انتهای پیام/
ساختمان پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر