کد خبر: 332729 A

با نگارش یادداشتی انجام شد؛

ایلنا: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از تمامی زنان صاحب‌نظر و متخصص که دارای شرایط اعلام شده برای داوطلبان نمایندگی مجلس شورا هستند، خواست تردید و دودلی را کنار گذاشته و به تکلیفشان عمل کنند.

به گزارش ایلنا، شهیندخت مولاوردی در پیامی که در صفحه تلگرامی خود منتشر کرد، از زنان صاحب‌نظر و متخصص جهت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دعوت به عمل آورد.

در متن این پیام تلگرامی چنین آمده است:

ضمن تشکر از خانم‌هایی که در سراسر کشور قدم پیش گذاشتند و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کردند و خود را در معرض آزمون و ان‌شاءلله انتخاب قرار دادند، در این فرصت باقی‌مانده از خانم‌هایی که دارای شرایط اعلام شده برای داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند و این توان و ظرفیت را در خود می‌بینند که وارد عرصه انتخابات شوند، انتظار می‌رود تردید و دودلی را کنار گذاشته و با قائل شدن حق ثبت نام برای خود، به تکلیف‌شان عمل نمایند.

بعضاً تصور بر این است که مجلس و قوه مقننه چون با قانون سر و کار دارد بنابراین مجلس عمدتاً جای حقوقدانان است که به نظر می‌رسد، برداشت اشتباهی باشد.

مجلس طبق اصل ٧١ قانون اساسی در عموم مسایل در حدود مقرر در قانون اساسی می‌تواند قانون وضع کند، لذا به‌‌ همان نسبت که به حضور حقوقدانان نیاز دارد به متخصصان تمامی رشته‌ها و نیز حضور نماینده و صدای مهندسان، معلمان، پزشکان، کارگران، هنرمندان، ورزشکاران و... هم نیازمند است تا مجلسی کارآمد به معنای واقعی کلمه باشد.

روی سخنم با خیل عظیم خانم‌های صاحب‌نظر و متخصص در تمام ساحات و حوزه‌های تخصصی در جامعه امروز ایران است تا این فرصت تاریخی را که چهار سال یکبار تکرار می‌شود، مغتنم شمرده و با پیوستن به حرکتی که برای تشکیل مجلسی همزبان با ملت و همدل با دولت به راه افتاده دین خود را ادا کنند.

شهیندخت مولاوردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر