کد خبر: 1163894 A

اسماعیلی در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد؛

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: با توجه به پایان مهلت درخواست شده و عدم ارائه لایحه از سوی سازمان اداری و استخدامی، مجددا طرح مجلس درخصوص ساماندهی کارکنان دولت در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار گرفته است.

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با سرنوشت لایحه یا طرح تعیین تکلیف کارکنان دولت، گفت: با پایان مهلتی که به رئیس سازمان اداری و استخدامی داده شده بود و بعد از اینکه لایحه را نیاورند و از آن زمان که مشخص شد که ممکن است لایحه نیاورند، من گفتم که بررسی طرح در دستور کار کمیسیون قرار گیرد و از جلسه عصر دیروز (سه‌شنبه ۹ آذر) مجددا بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در دستور کار کمیسیون قرار دارد. همچنین از نمایندگان سازمان اداری استخدامی هم دعوت کردیم که حضور داشته باشند.

نماینده گرمی در پاسخ به سوالی پیرامون انتقادات به عملکرد برخی وزرا از جمله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارزیابی از عملکرد وی، اظهار داشت: به نظر من اکنون برای قضاوت زود است، با توجه با اینکه اعضای دولت شروع به یکسری عزل و نصب‌ها کرده‌اند و این طبیعت دوران گذار و تغییر دولت است، باید به دوستان این فرصت را بدهیم که بتوانند تغییراتی که مدنظر دارند را انجام دهند.

وی ادامه داد: اما درخصوص مساله کار و اشتغال در نخستین جلسه شورای عالی اشتغال که برگزار شد و بنده هم حضور داشتم، آنجا آقای عبدالملکی یک برنامه مدونی برای اشتغالزایی رونمایی کرد و تقسیم کار هم انجام شد. با توجه به توضیح خوبی که صورت گرفت، آقای رئیس‌جمهور دستور دادند که این جلسه هرماه برگزار شود.

اسماعیلی همچنین اضافه کرد: من به برگزاری ماهانه این جلسات شورای عالی اشتغال امیدوار هستم به این جهت که در این جلسات هم مجلس، هم دولت، هم صاحبان سرمایه و هم کارشناسان صاحب‌نظر حضور دارند و می‌تواند یک بازدهی و خروجی خوبی داشته باشد.

رئیس کمیسیون اجتماعی در پاسخ به سوالی درباره زمان نتیجه دادن این طرح‌ها و جلسات و اینکه آیا ممکن است تا آغاز سال جدید بتوانیم شاهد نتیجه‌ای ملموس باشیم؟، گفت: ما تمام تلاش‌مان این است که در کوتاه‌ترین مدت، برنامه‌هایی که دولت و آقای عبدالملکی داشتند را مردم در سفره‌شان احساس کنند، این قولی است که ما هم به مردم دادیم. به نظر من کارها و اقداماتی را شروع کرده است و امیدواریم که دولت بتواند منابع مالی را تامین کند. اگر تامین منابع مالی مناسب انجام شود و امور براساس برنامه‌ریزی دقیق جلو برود، در آن زمان ما می‌توانیم نظر بدهیم که این وزیر موفق بوده یا نبوده است. 

انتهای پیام/
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ولی اسماعیلی نماینده گرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر