کد خبر: 1144853 A

شریعتی نیاسر در تذکر آیین‌نامه‌ای:

نماینده مردم تهران درمجلس در تذکری آیین‌نامه‌ای گفت: لایحه رتبه‌بندی باید به صورت کارشناسی بررسی شده و به نمایندگان توهین نشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مالک شریعتی نیاسر در جلسه علنی امروز (۲۵ مهر) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده (۷۵) آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: اینکه ۴ نفر از مخالفان لایحه رتبه‌بندی از نمایندگان تهران می‌باشند و اینکه مشکلات فرهنگیان را نمی‌فهمند استدلال نادرستی است چرا که این حرف در امور طرح‌ها و لوایح‌ دیگر باطل بوده و در این طرح که به طریق اولی باطل است.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: این لایحه بحث کشوری، ملی، اقتصادی و بودجه ای است، پدر و مادر بنده بازنشسته فرهنگی و برادرانم معلم هستند. خانواده فرهنگی هستیم و درد فرهنگیان را می‌دانیم و با آن زندگی کرده و لمس کردیم.

وی افزود: نمی‌شود با یک رفتار غیرمنطقی و غیرکارشناسی کشور را دچار دومینوی سقوط اقتصادی کنیم لذا این پذیرفتنی نیست. با منابع در این لایحه از کجا تأمین خواهد شد، بحث اصلی باید به صورت کارشناسی بررسی شود. دولت و مجلس باید با یک تدبیر درست کار را انجام دهند، چرا دوستان مباحث را به سوی مباحث پوپولیستی نادرست تغییر می‌دهند در حالی که بسیاری از نمایندگان استان‌های دیگر برای مخالفت با این لایحه مراجعه کرده‌اند اما چون ما ثبت‌نام کرده بودیم، گفتند کفایت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: ما با رتبه‌بندی مخالف نیستیم اما باید مشخص شود که منابع از کجا تأمین می‌شود. نباید این بحث را به صورت غیرکارشناسی بررسی کرد و نباید به نمایندگان توهین شود و این پذیرفتنی نیست لذا از رئیس جلسه و هیأت رئیسه محترم می‌خواهیم که به این توهین تذکر داده تا این موضوع باعث ایجاد مناقشه میان نمایندگان نشود.

شریعتی نیاسر افزود: ما هم همانند امام خمینی و مقام معظم رهبری معتقدیم که باید به فرهنگیان توجه ویژه صورت گیرد اما بحث اصلی ما این است که لایحه رتبه‌بندی باید به صورت کارشناسی بررسی شده و در این میان به نمایندگان توهین نشود.

انتهای پیام/
آیین نامه امام خمینی خانواده کارشناسی لایحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر