کد خبر: 1137025 A

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع:

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع جزئیات عملیات اطفاء حریق در جنگل های استان گلستان را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، خلبان محمد مهدی نوری آل آقا با اشاره به آتش سوزی جنگل های کردکوی گفت: ۳ فروند بالگرد اطفا طی سه روز در منطقه حضور داشتند و در روز اول و دوم دو فروند بالگرد عملیات موفق و خوبی داشتند. ولی روز سوم با اضافه شدن یک بالگرد دیگر هم به دلیل وضعیت هوا و پایین بودن سقف ابر موفق به انجام ادامه عملیات نشدند.

وی افزود: بنابر بر اعلام مراجع ذی صلاح آتش‌سوزی از ظهر روز پنجشنبه یکم مهرماه در منطقه «زرشک چال» ارتفاعات درازنو شهرستان کردکوی به وقوع پیوست و طی سه روز گسترش یافت.

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع ادامه داد: در این سه روز حدود ۲۰۰ هکتار از مناطق جنگلی درازنو دچار آتش‌سوزی شد و به علت وزش باد با سرعت بیش از ۶۰ کیلومتر، مهار آتش به دست نیروهای مردمی بسیار دشوار شد.

وی با بیان اینکه پس از درخواست از مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع، بالگرد مستقر در گرگان بلافاصله با تیم بالگردی به منطقه اعزام شد و بر اساس درخواست و نیاز دو فروند بالگرد دیگر نیز اضافه نمودیم .

خلبان نوری آل آقا با اشاره به اینکه عامل آتش سوزی ها ی ۹۵ درصد مناطق جنگلی و عرصه‌های منابع طبیعی عوامل انسانی است خاطرنشان ساخت: نیروهای آتش نشانی، منابع طبیعی، هلال احمر، یگان ویژه نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و بسیج مردمی تلاش زیادی برای کمک به مهار آتش داشند .

وی همچنین افزود: گلستان ۴۵۲ هزار هکتار عرصه جنگلی و ۸۶۲ هزار هکتار عرصه مرتعی دارد که جزو مناطق پرخطر از نظر وقوع آتش سوزی هستند.

انتهای پیام/
آتش نشانی استان گلستان جنگل نیروی انتظامی وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر