کد خبر: 1133461 A

فرمانده کل ارتش گفت: «دافوس ارتش» محل تولید علم و قطب دانش نظامی و به عنوان مرجع تاکتیک در کشور شناخته می‌شود و بسیاری از خلاقیت ها تاکتیک ها و نوآوری ها از این دانشگاه آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش در آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا که صبح امروز در این دانشگاه برگزار شده بود، با درود و سلام به سرور و سالار شهیدان و رهبر کبیر انقلاب اسلامی، گفت: در آستانه فرارسیدن اربعین امام حسین (ع) و یاران وفادار و بی‌نظیر آن حضرت هستیم که جا دارد این ایام را خدمت همه شما حاضران در این میدان تسلیت عرض کنم.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، تاکید کرد: در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم که این ایام را گرامی می‌داریم و به روح بلند شهدای گلگون کفن در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت درود می‌فرستیم.

فرمانده کل ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای ثروت‌ها و سرمایه های فراوانی است اما بدون اغراق و با محاسبات دقیق و منطقی بزرگترین سرمایه ارتش جمهوری اسلامی ایران دانشجویان و فرماندهانی هستند که در این دانشگاه حضور یافته‌اند.

سرلشکر موسوی تحصیل در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا را یکی از مهم‌ترین مقاطع آموزشی در ارتش دانست و افزود: شما دانشجویان با قرار گرفتن در فضای درس و بحث و پژوهش و استفاده از محضر اساتید گرانقدر بعد از یک مدت کوتاهی تغییر را در خود احساس خواهید کرد و از سوی دیگر این مقطع تعیین کننده، نشان دهنده مسئولیت های خطیر شما عزیزان در آینده است.

وی با اشاره به اهمیت دوره تحصیل در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: فرماندهان عالی ارتش از جمله فرمانده کل ارتش و فرماندهان نیروها و پایگاه‌ها از میان همین دانشجویان انتخاب می شوند؛ این دوره همراه است با ارزیابی و رشد که باید به خوبی مدیریت شود تا استعدادها شناخته و بکارگیری شوند.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: از زمانی که شما دانشجویان برای حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد معرفی شدید، فرایند ارزیابی آغاز شده و این روند تا زمانی که چهره‌های شایسته برای مدیریت در سطوح مختلف ارتش در آینده انتخاب شوند ادامه خواهد یافت.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه دانشگاه فرماندهی ستاد محل تجارب و دانش ها و محلی برای تولید دانش جدید است، تصریح کرد: این دانشگاه محل تولید علم و قطب دانش نظامی و به عنوان مرجع تاکتیک در کشور شناخته می‌شود و بسیاری از خلاقیت ها تاکتیک ها و نوآوری ها از این دانشگاه آغاز می شود.

وی گفت: مدتهاست مولفه‌های قدرت مستقل از هم نیستند، بلکه همه مولفه‌ها بر هم تاثیر متقابل دارند و نمی‌شود آن‌ها را در تصمیم سازی‌ها و اقدامات نادیده گرفت، بنابراین دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و هم شما دانشجویان باید در این دوره‌ها با سایر مولفه‌های قدرت آشنایی پیدا کنید تا موفقیت شما بیش از پیش تضمین شود.

فرمانده کل ارتش در پایان خطاب به دانشجویان دافوس، گفت: با استفاده از فرصت های به وجود آمده در این دانشگاه خود را برای ماموریت‌ها و مسئولیت ها در ارتش آماده کنید تا در آینده موجب سربلندی و سرافرازی ملت شریف ایران شوید.

انتهای پیام/
فرمانده کل ارتش سرلشکر موسوی سید عبدالرحیم موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر