کد خبر: 937098 A

مریم خدارحمی بازیگر دخترم نرگس است؛ سریالی که هم کاربلد‌ها را جلوی دوربین آورده و هم نگاهش را از تهران به سمتِ لوکیشن‌های آذربایجان غربی هدایت کرده است.

به گزارش ایلنا، مریم خدارحمی در سریال «دخترم نرگس» نقش دختر خانواده‌ای را بازی می‌کند که درگیر مشکلاتی می‌شوند و زندگی‌شان تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. خدارحمی نقش اصلی این سریال را بازی می‌کند و مایل است درباره جزئیات شخصیتی که بازی کرده، بعد از پخش سریال و بازخوردی که از مخاطبان می‌گیرد، صحبت کند. او در گفت‌وگویی کوتاه درباره نقش‌اش در این مجموعه تلویزیونی که از هفتم تیر از شبکه یک روی آنتن رفته است، توضیحاتی داده که در ادامه می‌خوانید.

مریم خدارحمی درباره شخصیت نرگس، نقشی که در سریال «دخترم نرگس» آن را بازی کرده، گفت: نقش نرگس شخصیت اصلی سریال است. قصه سریال حول مشکلات خانوادگی نرگس پیش می‌رود و به دو بخش تقسیم می‌شود که در بخش اول روایت ماجرا‌های پلیسی را شاهد هستیم و در بخش دوم بیشتر دغدغه‌های خانوادگی مورد توجه قرار می‌گیرد.

این بازیگر درباره ویژگی‌های شخصیت نرگس هم حرف زد: نرگس زندگی پرفرازونشیبی دارد و چالش‌های زیادی سرراهش قرار می‌گیرد. تقریباً از قسمت چهاردهم به بعد سریال، نرگس محور قصه سریال قرار می‌گیرد و در همین فضا مشکلات اصلی زندگی‌اش برای او پیش می‌آید. به دلیل همین چالش‌ها و اتفاق‌های جالبی که در طول قصه می‌افتد، فکر می‌کنم بیننده جذب این سریال شود.

گپ و گفت جذاب با نرگس داستان این شب‌های تلویزیون

خدارحمی در ادامه با اشاره به جذابیت‌های سریال‌هایی که در استان‌هایی به غیر از تهران ساخته می‌شوند و درباره علت انتخاب این سریال، با توجه به اینکه در شهر ارومیه تصویربرداری شده، توضیح داد: واقعیت این است که خودم خیلی دوست نداشتم از خانه و خانواده برای مدت طولانی دور شوم و برای بازی در این سریال هم حدود پنج ماه در ارومیه ماندم. وقتی قصه و علی‌الخصوص قصه نرگس را خواندم، آنقدر به نظرم جذاب و دوست‌داشتنی آمد که نتوانستم آن را رد کنم.

این بازیگر ادامه داد: نقش نرگس جای بازی زیادی برای من داشت و فیلمنامه هم بسیار دقیق نوشته شده بود. بعد از مدت‌ها فیلمنامه خوبی خواندم و آن‌قدر قابلیت داشت که از تهران دور شوم. همان‌طور که می‌دانید مسائل زیادی وجود دارد و بازیگر خودش تنها انتخاب‌کننده نیست. هجوم بازیگران زیاد و از آن طرف تولیدات هم که محدود شده است. به همین دلیل پیشنهاد‌ها کم هستند. برخی نقش‌ها هم برای از ما بهتران است، ولی نرگس نقشی بود که بعد از این همه سال عمیقاً به آن علاقه‌مند بودم و به آن امیدوارم.

حضور بازیگران در سریال‌های تولید استان‌ها معمولاً با گلایه‌هایی همراه است و خدارحمی هم انتقاد‌هایی به تولید سریال‌های استانی دارد. او در ادامه تصریح کرد: به عقیده من مراکز استان‌ها برای تولید فیلم و سریال به نوعی از امکاناتی که در پایتخت وجود دارد، محروم هستند. متاسفانه باید بگویم سریال‌سازی دست عده معدودی افتاده و به نوعی انحصاری شده است. وقتی من قصه سریال «دخترم نرگس» را خواندم و شنیدم که کار‌های قبلی آقای پیران سریال‌های خوبی بوده و چندین بار از مراکز پخش شده، مطمئن شدم که راه درستی را انتخاب کرده‌ام. از طرفی به این نتیجه رسیدم که ایشان هم از آن دسته کارگردان‌هایی است که به دلیل عدم‌حضور در پایتخت از نشان دادن استعدادشان محروم مانده‌اند. همین قضیه هم در انتخاب من برای حضور در این سریال تأثیر داشت.

این بازیگر در پایان ضمن اشاره به سختی‌های کار کردن در شهرستان یادآور شد: امکانات برای سریال‌هایی که در شهرستان ساخته می‌شوند، محدود است. این محدودیت شامل بحث بودجه هم می‌شود و این مسئله به گروه سازنده فشار‌هایی وارد می‌آورد. به نظرم تبعیض قائل شدن درباره بودجه تهران و شهرستان عادلانه نیست و سختی‌ها و فشردگی کار در شهرستان را مضاعف می‌کند. از طرف دیگر باید بستر برای فعالیت افراد مستعدی که در شهرستان هستند، ولی امکان حضور و فعالیت در پایتخت را ندارند، فراهم شود تا این افراد میدان بیشتری برای فعالیت پیدا کنند.

منبع: رورزنامه جام جم

 

انتهای پیام/
تلویزیون نرگس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر