کد خبر: 1125553 A

استاندار خوزستان اعلام کرد:

استاندار خوزستان از تصویب نهایی ساخت ۵ پروژه پتروپالایش در ۵ شهرستان شامل بهبهان، شادگان، آغاجاری، دشت آزادگان و رامهرمز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی در پایان نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، توضیح داد: استعلام‌ها و تشکیل پرونده و صدور مجوز برای پنج پروژه بزرگ پتروپالایش برای ۵ شهرستان صادر شده است.

وی افزود: ما پیش‌تر توانستیم واگذاری منابع طبیعی برای این پنج پروژه را پیگیری کنیم؛ همچنین مجوز کمیسیون تبصره ۱ ماده کشاورزی را گرفتیم و نیز کمیسیون واگذاری زمین برای این پروژه‌ها برگزار شد و در ادامه مجوز کمیسیون هوای پاک (ماده ۱۱) را گرفتیم و سپس کمیته زیربنایی نظر داد و امروز هم خوشبختانه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تصویب نهایی در مورد این ۵ پروژه را داشتیم.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: این پنج پروژه در شهرستان‌های بهبهان، شادگان، آغاجاری، دشت آزادگان و رامهرمز ساخته خواهد شد.

استاندار خوزستان گفت: این پنج پروژه به طور متوسط هر یک در دوران ساخت حداقل ۲ هزار شغل ایجاد خواهد کرد و در دوره بهره‌برداری هر کدام هزار فرصت شغلی به‌صورت مستقیم ایجاد می‌کند و در کنار آن مشاغل جانبی زیادی ایجاد خواهد شد که تحول خوبی در این شهرستان‌ها ایجاد می‌کند.

وی در پایان گفت: سرمایه‌گذاران در این جلسه حضور داشتند و امیدوارم با توجه به این مجوزها عملیات اجرایی پروژه‌ها به‌زودی شروع شود.

انتهای پیام/
استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر