کد خبر: 183055 A

رییس انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران:

روزانه در کشور ۵ میلیون بشکه نفت معادل مصرف می‌شود که از این میزان ۵/۱ میلیون بشکه در حوزه واحدهای مسکونی است.

رییس انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران گفت: سال گذشته معادل کل اروپا در ایران گاز مصرف شده است.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت مبنا، آرش نجفی در گردهمایی سراسری نمایندگان شرکت مبنا که در مشهد برگزار شد افزود: با روش‌های عقب افتاده، گاز را در کشور هدر می‌دهیم و هیچ کس به مساله اتلاف منابع انرژی توجهی ندارد.
وی افزود: روزانه در کشور ۵ میلیون بشکه نفت معادل مصرف می‌شود که از این میزان ۵/۱ میلیون بشکه در حوزه واحدهای مسکونی است.
نایب رییس کمیسیون انرژی، نفت و محیط زیست اتاق بازرگانی اظهارداشت: در صورتی که تنها ۵۰۰ هزار بشکه از این میزان مصرف روزانه را صرفه جویی کنیم، می‌توانیم یارانه یک سال کشور را از این محل به دست آوریم.
نجفی بر نقش تکنولوژی در تحقق این اهداف اشاره کرد و گفت: باید شرکت‌های ایرانی همچون مبنا را تشویق کنیم که با انجام پروژه‌های بهینه سازی مصرف انرژی، به کاهش اتلاف وحشتناک انرژی کمک کنند.
وی با تاکید بر اینکه از‌‌ همان ابتدا با پرداخت یارانه مخالف بودیم گفت: در‌‌ همان زمان به مجلس طرحی ارائه کردیم اما به جای تصویب آن، بر علیه ما موضع گیری شد.
این مسوول در اتاق بازرگانی تصریح کرد: معتقدیم باید پرداخت یارانه قطع شود و اگر هم قرار است پرداخت شود به صورت کارت انرژی و در حوزه انرژی پرداخت شود.
نجفی با بیان اینکه در سال ۹۰ کل درآمد حاصله از محل برق و گاز پس از اجرای طرح هدفمندی و با وجود افزایش این انرژی‌ها، ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده گفت: این در حالیست که در همین سال ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت کرده‌ایم.
رییس انجمن بهینه سازی انرژی ایران به معضل قاچاق فرآورده‌های نفتی از کشور اشاره کرد و افزود: روزانه یک میلیون لیتر گازوئیل از جزیره قشم به خارج از کشور قاچاق می‌شود که این امر یکی از مشکلات حوزه انرژی کشور است.
وی اظهارداشت: باید به دنبال کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی در کشور باشیم.
گردهمایی سراسری سالانه نمایندگان شرکت مبنا و مدیران پروژه‌های بزرگ ساختمانی کشور در مشهد برگزار شد.
شرکت مبنا یکی از شرکت‌های فعال در حوزه مدیریت انرژی است و همراه چندین شرکت معتبر خارجی است.

انرژی ایران درآمد فرآورده های نفتی قشم گاز محیط زیست مشهد نفت اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر