کد خبر: 154262 A

فرمانده مرزبانی:

اگرچه اخبار ضد و نقیضی در خصوص کشته شدن یکی از سربازان منتشر شده بود که شب گذشته آخرین اطلاعات حکایت از سالم بودن ۵ مرزبان ربوده شده داشت.

ایلنا: فرمانده مرزبانی ناجا از برکناری و معرفی فرماندهان خطاکار در حادثه ربوده شدن پنج سرباز وطن به مراجع قضایی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار حسین ذوالفقاری روز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه بررسی دقیق هر حادثه‌ای نشان می‌دهد که وقوع تنها یک علت ندارد اظهار داشت: اگر چه در حادثه ربودن ۵ مرزبان ایرانی این افراد غفلت کردند اما مسئولان مستقیم این افراد نیز قصور داشتند.

وی ادامه داد: در سه روز اول حادثه پس از بررسی موضوع تعدادی از فرماندهان از خدمت برکنار و عده‌ای منتظر خدمت شدند. و برخی از فرماندهان نیز به مرجع قضایی معرفی شدند.

به گفته ذوالفقاری بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ما این سربازان سالم هستند. اگرچه اخبار ضد و نقیضی در خصوص کشته شدن یکی از سربازان منتشر شده بود که شب گذشته آخرین اطلاعات حکایت از سالم بودن ۵ مرزبان ربوده شده داشت.

وی با بیان اینکه اقدامات گسترده و وسیع برای آزادی سربازان در حال انجام است که بخشی از آن کار دیپلماتیک و دیپلماسی است اظهار داشت: از دولت و سرویس اطلاعاتی این کشور درخواست می‌کنیم نیروهای مرزبانی را تقویت کنند چرا که هنوز مناطقی در این کشور وجود دارد که مرزبانان حضور فیزیکی چندانی ندارند. ما انتظار اهتمام بیشتری را از دولت پاکستان برای جلوگیری از استقرار اشرار در خاک آن کشور داریم.

فرمانده مرزبانی در مورد انتشار خبری که چندی پیش در ارتباط با آزادی ۵ مرزبان از سوی پاکستان مطرح شده بود نیز توضیح داد: نیروهای مرزبانی پاکستان اقدامی را در یک نقطه مرزی انجام دادند که ۸ تا ۱۱ نفر در آن عملیات آزاد شدند.

وی خاطر نشان کرد: نیروهای مرزبانی پاکستان اعلام کردند ممکن است مرزبانان کشور شما در میان آزادشدگان باشند که بلافاصله مرزبان ما با طرف پاکستانی ملاقات کرد و پس از دو ساعت پاکستان اعلام کرد افراد آزاد شده افغانی و بنگلادشی هستند که برای تجارت مواد مخدر گروگان گرفته شده‌اند.

پاکستان تجارت خاک دولت مواد مخدر فرمانده حادثه مرزبانی گروگان مرزبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر