کد خبر: 990662 A

لحظه به لحظه با انتخابات ۲۰۲۰؛

آخرین نتایج و اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به صورت لحظه به لحظه در اینجا بخوانید.

به گزارش ایلنا، پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در حالی برگزار شد که بر اساس آمار گفته می‌شود ۱۰۰ میلیون نفر در رای‌گیری پیش از موعد شرکت کرده‌اند. پیش از سوم نوامبر، میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا، دل‌ نگران از ابتلا به کووید-۱۹، از طریق رای‌دهی پستی و حضور پیش از موعد  پای صندوق‌ها در انتخابات شرکت کرده‌اند. به اعتقاد کارشناسان انتخاباتی، این احتمالاً بدین معناست که نتایج ممکن است در شب انتخابات مشخص نشود و چند روز یا شاید چند هفته زمان ببرد. نکته مهمتر این بود که این دوره از انتخابات با آماده‌باش گارد ملی در برخی از ایالت‌های آمریکا شروع شد که نشان از دوقطبی بودن فضای ایالات متحده و احتمال هر نوع آشوب داشت.

به هر ترتیب تا به اینجا، نتایج اعلام شده به شرح ذیل است:

در ساحل شرقی، «جو بایدن» در نیویورک با کسب ۲۹ کرسی الکترال به طور قطعی پیروز شد و همچنین در ایالت‌های ماساچوست، ورمونت، نیوجرسی، مریلند و ویرجینیا به ترتیب با ۱۱، ۳، ۱۴، ۱۰ و ۱۳ کرسی الکترال کسب کرد.

ز

ترامپ هم در کارولینای جنوبی با کسب ۹ کرسی الکترال پیروز قطعی این ایالت اعلام شد و در ایالت‌های ویرجینیای غربی، کنتاکی، ایندیانا، تنسی، آلاباما، میسی‌سی‌پی و کارولینای جنوبی به ترتیب با کسب ۵، ۸، ۱۱، ۱۱، ۹، ۶ و ۹ کرسی الکترال نام خود را به عنوان پیروز میدان این دوره ثبت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در ایالت‌های مرکزی و جنوبی مانند آرکانزاس، لوئیزیانا، کانزاس، اوکلاهاما، نبراسکا، وایومینگ به ترتیب با کسب ۶، ۸، ۶، ۷، ۲ و ۳ کرسی الکترال به عنوان نامزد پیروز انتخابات ۲۰۲۰ معرفی شد.

79

نامزد دموکرات‌ها هم در ایالت ایلینوی (ایالت مرکزی) با کسب ۵۵ و ۵دهم درصد از مجموع ۵۹ درصدِ آرا، توانست پیروز میدان شود و ۲۰ کرسی الکترال را کسب کند.

«دونالد ترامپ» در ایالات‌های داکوتای شمالی و جنوبی هم توانست پیروزی را نصیب خود کند. بر اساس گزارش پولیتیکو وی توانست در داکوتای شمالی ۵۹ و ۹ دهم درصد و در داکوتای جنوبی ۷۰ و ۷ دهم درصد از آرا را به خود اختصاص دهد و در مجموع شش کرسی الکترال (هر ایالت سه کرسی) به نام او ثبت شد.

«جو بایدن» در ایالات کلورادو توانست با کسب ۶۲ درصد آرا «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا را که ۳۵ و ۹ دهم درصد آرا را کسب کرده بود، شکست دهد.

elec2

معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین در ایالت نیومکزیکو با کسب پنج کرسی الکترال، حریفِ جمهوری‌خواه خود را به حاشیه راند.

رئیس جمهوری آمریکا هم در ساحل غربی با کسب ۵۵ درصد آرا در ایالت یوتا توانست رقیب خود را شکست دهد و شش کرسی الکترال را کسب کند.

وی در ایالت آیداهو نیز پیروز شده و چهار رای الکترال را به نام خود ثبت کرده است.

بایدن همچنین در ایالت نیوهمشایر واقع در شرق ایالات متحده با کسب ۵۳ و پنج دهم درصد توانست نام خود را به عنوان پیروز رقابت این دوره ثبت کند و چهار کرسی الکترال را به خود اختصاص دهد. وی در ایالت کالیفرنیا با ۵۵ رای الکترال نیز پیروز شده و ایالت‌های اوریگن، واشنگتن و نیوهمپشایر را هم به نام خود رقم زده است.

Election_Dayside_NewsNow_nightside

نامزد حزب دموکرات در ایالت اوریگن به پیروزی رسید. بایدن توانست با ۶۴ و دو دهم درصد از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا که ۳۳ و هشت دهم درصد آرا را کسب کرده بود، پیشی بگیرد. این ایالت شش کرسی الکتارل دارد. 

بایدن همچنین توانست با پیروزی در واشنگتن با ۱۲ کرسی الکترال پیروز شود. ایالت نیوهمپشایر نیز با چهار رای الکترال شاهد پیروزی بایدن بود. 

در مقابل «دونالد ترامپ»  ایالت آیداهو واقع در شمال غرب آمریکا را به نفع خود تسخیر کردi و چهار کرسی الکترال را به نام جمهوری خواهان ضبط کرد.

رقیب دموکرات او هم در ایالت کالیفرنیا با ۴۱۱ هزار و ۴۰۷ رای معادل ۷۶ درصد آرا پیروزی را از آن خود کرد و ۵۵ کرسی الکترال را به خود اختصاص داد.

ایالت هاوایی هم شاهد بُردِ «جو بایدن» با کسب چهار کرسی الکترال بود.

«پولیتیکو» اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا توانست با کسب ۵۱ و هشت دهم درصد آرا رقیب خود در ایالت مونتانا پیشی بگیرد و به این ترتیب سه کرسی الکترال دیگر هم به جمهوری‌خواهان تعلق گرفت.

Decision2020-S1-All-platform-Assets-ShowName-SseasonNumber-Web-DynamicLead-Desktop-1920x1080

در ایالت مینه‌سوتا هم «جو بایدن» توانست با ۵۳ و چهار دهم درصد از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا با ۴۴ و شش دهم درصد آرا پیشی بگیرد که در نهایت ۱۰ کرسی الکترال هم به سبد دموکرات‌ها ریخته شد.

پس از تردیدهای متعدد در نهایت ۲۹ کرسی الکترال ایالت فلوریدا با کسب ۵۱ و سه دهم درصد آرا به سبد دونالد ترامپ ریخته شد.

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت دلاور در جمع هواداران خود حاضر شد و تاکید کرد که ممکن است روند شمارش آرا طولانی شود.

بایدن اظهار کرد: انتخابات ممکن است تا فردابه درازا بکشد اما از شرایط راضی هستیم و در مسیر پیروزی قرار داریم.

کمی بعد هم منابع خبری اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با کسب ۵۳ و یک دهم درصد آراء، شش رای الکترال مربوط به ایالت آیووا را از آنِ خود کرد.

در ایالت تگزاس هم شاهد پیروزی نامزد جمهوری‌خواهان بودیم. او توانست با کسب ۵۲ و دو دهم درصد آراء از «جو بایدن» پیشی بگیرد و ۳۸ کرسی الکترال در اختیار خود گرفت.

ترامپ کمی بعد از سخنرانی بایدن در پیامی توئیتری حزب دموکرات را به تلاش برای دزدیدن انتخابات متهم کرد. وی همچنین گفت که طی ساعات آینده سخنرانی می‌کند.

با این حال توئیتر، پیام‌ رئیس‌جمهوری آمریکا که طی آن حزب دموکرات را به تلاش برای دزدیدن انتخابات متهم کرده بود، حذف کرد.

ترامپ طی سخنرانی در کاخ سفید گفت که در انتخابات پیروز شده و  در صورت لزوم به دادگاه شکایت می‌کند.

-1x-1

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید سخنرانی کرد و گفت که تیم  رئیس‌جمهور در مسیر پیروزی قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار، کاندیدای دموکرات‌ها در ایالت آریزونا پیروز شد. وی همچنین در ایالت ماین به پیروزی رسید و دو رای الکترال کسب کرد. 

 مدیر کارزار انتخاباتی جو بایدن، اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره تقلب در انتخابات این کشور را«نادرست و بی‌شرمانه» خواند.

فرماندار ایالت پنسیلوانیا، با انتقاد از اعلام پیروزی زودهنگام رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که حدود یک میلیون رأی پستی شمرده نشده در این ایالت وجود دارد.

«الکساندریا اوکازیو کورتز» عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت نیویورک نیز مواضع ترامپ در خصوص نتایج انتخابات را «نامشروع، خطرناک و مستبدانه» خواند.

وی در توئیتی نوشت: «آرا را بشمارید. به نتایج احترام بگذارید».

«ایلهان عمر» نماینده دیگر دموکرات هم در توییتر نوشت: «نمی‌توانی شمارش آرا را متوقف کنی. اینجا دیکتاتوری نیست».

چندی بعد اعلام شد که بایدن در ایالت‌های کلیدی میشیگان و ویسکانسن پیشتاز است.

بر اساس اعلام مقامات ایالت نوادا، شمارش آرا در این ایالت تا روز پنجشنبه متوقف شد. این در حالیست که  «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها با ۴۹ و دو دهم درصد در برابر «دونالد ترامپ»  که ۴۸ و شش دهم درصد آرا را به خود اختصاص داده است، پیشتاز است.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان هم به نقل از مشاور ارشد «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات گفت که به باور او «اوضاع در جهت رسیدن به نتیجه پیش می‌رود و آن هم به سود ما است.»

خبرگزاری آسوشیتد پرس هم اعلام کرده که «دونالد ترامپ» خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسن شد. با شمارش ۹۵ درصد از آرا، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات با ۴۹ و شش دهم درصد از ترامپ با ۴۸ و ۹ دهم درصد پیشتاز است. 

در امتداد این وضعیت منابع خبری آمریکا اعلام کردند یک مقام رسمی در کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره به وضعیت فعلی ترامپ گفته است که «در تنگنا قرار داریم».

rsz_shutterstock_1758216383

پایگاه خبری هیل گزارش داده که «کوین مک‌کارتی» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که به اعتقاد وی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی پیروز انتخابات خواهد بود. او اعلام کرد: «در پایان  شاهد آن خواهیم بود که ترامپ برای یک دوره چهار ساله دیگر انتخاب می‌شود».

در مقابل مشاور ارشد کارزار انتخاباتی بایدن هم اعلام کرده که مطمئن است این نامزد می‌تواند به ۲۷۰ رای الکترال دست پیدا کند.

بایدن در ایالت کلیدی ویسکانسن نیز پیروز شده و ۱۰ رای الکترال این ایالت را به نام خود ثبت کرد.

در همین حال، «بیل استپین» مدیر کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا طی بیانیه‌ای از تنظیم شکایتی حقوقی برای توقف شمارش آرا در ایالت میشیگان خبر داد.

وی در این بیانیه اعلام کرد: «کمپین ترامپ بر خلاف آنچه بر اساس قوانین میشیگان تضمین شده است، دسترسی عملی به برخی مکان‌های شمارش آرا ندارد».

بایدن در ایالت کلیدی میشیگان نیز پیروز شده و ۱۶ رای الکترال این ایالت را کسب کرد.

وی همچنین طی سخنانی در ایالت دلاور گفت که واضح است تعداد ایالت‌های لازم برای کسب ۲۷۰ رای الکترال را برده‌ایم.

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پس از پیش‌بینی درباره پیروزی خود در انتخابات، در پیامی توئیتری نوشت: «ریاست‌جمهوری یک نهاد حزبی نیست. بلکه نهادی برای ملت است که نمایندگی همه مردم را به عهده دارد و موظف است به فکر همه آمریکایی‌ها باشد. و این دقیقا همان کاری است که من انجام خواهم داد».

فرماندار ایالت پنسیلوانیا در کنفرانسی خبری با تاکید بر مخالفت با درخواست کمپین رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا برای توقف شمارش آرا در این ایالت، گفت که روند شمارش و بررسی آرا در ایالت پنسیلوانیا کاملا شفاف است.

داده‌های جدید حاکی از آن است که فاصله آرای ترامپ و بایدن در ایالت جورجیا که پیش از این صدها هزار رای بود، اکنون به کمتر از ۴۰ هزار رای رسیده است. در همین حال، ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا برای جلوگیری از شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در ایالت جورجیا شکایتی رسمی به دادگاه ارائه کرد.

بایدن در پیامی توئیتری اعلام کرد که دولت وی طی ۷۷ روز به توافق آب و هوایی پاریس بازخواهد گشت.

شماری از مخالفان ترامپ در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا دست به تظاهرات زده و بر لزوم شمارش تک‌تک‌آرا تاکید کردند.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به نمایندگان دموکرات نوشت که جو بایدن، کاندیدای این حزب، آرای الکترال کافی برای پیروزی در انتخابات را دارد.

مسئول امنیت سایبری و تجهیزات زیرساخت وزارت امنیت ملی آمریکا گفت که دولت شواهدی از مداخله خارجی در شمارش آرای انتخابات در دست ندارد.

merlin_170293023_67f2c22d-ffa4-4f33-9997-0a39a2daa4d8-superJumbo

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به‌رغم ادامه روند شمارش آرا، «وبسایت دوره انتقالی» را با هدف آماده‌سازی برای انتقال قدرت از رئیس‌جمهوری فعلی ایالات متحده، راه‌اندازی کرده است.

جدیدترین آمارها حاکی از کاهش برتری ترامپ در ایالت کلیدی پنسیلوانیا است.

کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در پی آن است که علیه شمارش آرا در نوادا و نتایج اعلام‌شده در آریزونا دست به اقدام قانونی بزند.  پیشتر مدیر کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا از تنظیم شکایتی حقوقی برای توقف شمارش آرا در ایالت میشیگان خبر داد.

«آرون فورد»، دادستان کل ایالت نوادا هم اعلام کرد که این ایالت آماده است مانع از هرگونه چالش ایجاد شده برای آرای این ایالت از سوی جمهوری‌خواهان شود.

نظر سنجی انجام شده توسط سازمان یهودی «جی استریت» نشان داد که اکثریت رای دهندگان یهود معادل ۷۷ درصد آن‌ها به «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا رای داده‌اند و تنها ۲۱ درصد از آنان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور را برگزیده‌اند. 

همزمان با قوت گرفتن پیروزی بایدن و ورود او به کاخ‌سفید، «ژان-ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که فارغ از نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، این کشور و اتحادیه اروپا نیازمند «رابطه‌ای جدید» هستند.

تایمز آو اسراییل گزارش داده «عاموس یادلین» رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی گفته است در خصوص اینکه «جو بایدن» سیاست‌های آمریکا را تغییر دهد، نگرانی‌ وجود دارد. ترامپ و بایدن جنگ‌های بیشتری را نمی‌خواهند و‌ آنها به دنبال صلح هستند. مساله این است که چه نوع صلحی؟ و در مورد ایران چه می‌کنند؟

سی‌ان‌ان اعلام کرد، ادامه شمارش آرا در ایالت جورجیا نشان از آن دارد که فاصله آرای «جو بایدن»، نامزد دموکرات‌ها و «دونالد ترامپ»، رقیب وی رو به کاهش دارد. بر این اساس، شمارش ۹۸ درصد از آرای این ایالت حاکی از آن بوده ترامپ با دو میلیون و ۴۳۲ هزار و ۹۷ رای پیشتاز و بایدن با دو میلیون و ۴۱۳ هزار و ۹۹۹ رای وی را تعقیب می‌کند. 

https _cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_200925205126-20200928-trump-biden-issues-video-explainer-only-gfx

تیمی از ناظران بین‌المللی در سازمان امنیت و همکاری اروپا اظهارات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره تخطی از قانون در انتخابات را «بی‌اساس» خواندند. 

«باب کیسی»، سناتور ایالت پنسیلوانیا گفت اطمینان دارد که نتایج نهایی آرا در این ایالت به سود «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات تمام خواهد شد. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز در پیامی توئیتری خواستار توقف شمارش آرا شد.

«جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات خواستار ادامه روند شمارش آرا در آمریکا شد. 

تیم انتخاباتی دونالد ترامپ تصمیم دارد شکایتی را علیه آرای انتخاباتی در ایالت نوادا تنظیم کند.

فاکس نیوز اعلام کرد تیم انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا بنا دارد شکایتی را علیه نتایج آرای انتخاباتی در ایالت نوادا تنظیم کند. تیم ترامپ مدعی است که تقلب گسترده‌ای در این ایالت روی داده و دستکم ۱۰ هزار از آرای ریخته شده به صندوق‌ها در نوادا ساختگی است. 

رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر خواستار توقف شمارش آرای انتخابات و زیر سؤال بردن صحت آن شد. وی در پیامی توئیتری با حروف بزرگ نوشت: «آرایی که پس از روز انتخابات به صندوق انداخته شده شمرده نخواهد شد.» توئیتر هم بر این پیام ترامپ برچسب زد.

مدیر کمپین «دونالد ترامپ» نسبت به پیروزی وی در ایالت پنسیلوانیا ابراز اطمینان کرد.

فاصله آرای دو کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت نوادا بیشتر شده و حزب دموکرات مواضع خود را قوی‌تر کرده است.

ترامپ روز پنج‌شنبه بار دیگر فرآیند شمارش و اعلام آرا در این کشور را تقلب خواند.

مسئول نظام رای‌گیری در ایالت سرنوشت‌ساز جورجیا، گفت نتیجه نهایی در این ایالت «بسیار نزدیک» و فاصله دو نامزد بسیار اندک خواهد بود.

OFFPLAT_CFP_TRUMP

«جن اومالی»، مدیر کمپین جو بایدن اعلام کرد اطمینان داریم که جو بایدن رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده است.

سی‌ان‌ان، فاصله آرای «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» دو کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت نوادا بیشتر شده و حزب دموکرات مواضع خود را قوی‌تر کرده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری گفت: «کلاه‌برداری را متوقف کنید!»

«جو بایدن»، نامزد دموکرات‌ها هم در پیامی توئیتری خطاب به طرفدارانش اعلام کرد که «صبور باشید دوستان، آرا در حال شمارش هستند».

بی‌بی‌سی هم اعلام کرد که، «گابریل استرلینگ» مسئول نظام رای‌گیری در ایالت سرنوشت‌ساز جورجیا، گفته است نتیجه نهایی در این ایالت «بسیار نزدیک» و فاصله «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» بسیار اندک خواهد بود.

یک دادگاه ایالتی جورجیا پرونده حقوقی که توسط جمهوری‌خواهان این ایالت ارائه شده و در آن خواستار «توقف شمارش غیرقانونی آرای دریافت شده پس از انتخابات» شده‌اند را رد کرد.

وزیر ایالتی پنسیلوانیا شامگاه پنج‌شنبه گفت که به احتمال بالا نتایج در این ایالت تا پایان روز مشخص خواهد شد.

نتیجه جدیدترین شمارش آرا حاکی از کاهش شدید برتری کاندیدای حزب جمهوری‌خواه در ایالت پنسیلوانیا است.

 رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا ارزیابی مثبتی از انتخابات سه‌شنبه داشته است. وی گفت که در تمام رقابت‌ها پیروز نشدیم ولی جنگ را بردیم.

سناتور ایالت ورمانت با انتقاد از مواضع کاندیدای حزب جمهوری‌خواه که ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرده است، وی را فردی «هوچی» خواند.

بایدن۲

کاندیدای دموکرات‌ها طی یک سخنرانی از ایالت دلاور گفت که بدون تردید پیروز انتخابات است.

کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، رکورد کسب رای در تاریخ این کشور را شکست.

ترامپ طی سخنانی از کاخ سفید با دفاع از دستاوردهای خود در انتخابات ۲۰۲۰، گفت که تنها در صورت تقلب، بازنده این انتخابات خواهد بود. وی با طرح مجدد ادعای تقلب، گفت که اجازه نمی‌دهم رای‌دهندگان ما را ساکت کنند و می‌خواهم از انتخابات محافظت کنم. مردم ما روحیه بالایی داشتند و دارند ولی می‌بینند که چگونه آرای ما را می‌دزدند.

سناتور سابق ایالت پنسیلوانیا با انتقاد از مواضع ترامپ مبنی بر بروز تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت که وی واقع‌گرا نبوده و بارها مواضعی جنجالی و مناقشه‌برانگیز مطرح کرده است.

 معاون اول ترامپ در پیامی توئیتری تاکید کرد که در کنار وی می‌ایستد.

فرماندار نوادا سخنان ترامپ مبنی بر این‌که انتخابات از وی دزیده شده است را محکوم کرد و گفت که سخنان رئیس‌جمهوری خطاب به مردم آمریکا، گمراه‌کننده، خطرناک و نادرست بود.

یک مقام رسمی کمپین انتخاباتی بایدن با انتقاد از سخنان ترامپ مبنی بر بروز تقلب، گفت که کمپین بایدن به پیروزی امیدوارتر شده است. وی افزود که اکنون برای کمپین دموکرات‌ها مسأله پیروزی مطرح نیست و تنها زمان اعلام آن مطرح است.

3820

اختلاف آرای کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت حساس جورجیا به هزار و ۷۷۵ رای رسید. ترامپ در این ایالت دو میلیون و ۴۴۷ هزار و ۳۴۳ رای و بایدن دو میلیون و ۴۴۵ هزار و ۵۶۸ رای را از آن خود کرده‌اند.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به سخنان ترامپ و طرح ادعای تقلب در انتخابات، گفت که وی به طور پیوسته درباره ساز و کار انتخاباتی آمریکا دروغ می‌گوید.

ادامه روند شمارش آرا حاکی از کاهش برتری کاندیدای دموکرات‌ها در ایالت حساس آریزونا است. این اختلاف که تا ساعاتی پیش حدود ۶۹ هزار رای بود، اکنون به ۴۷ هزار و ۵۰۲ رای رسیده است.

پلیس فیلادلفیا اعلام کرد که درباره طرح حمله به یک مرکز شمارش آرا در پنسیلوانیا تحقیق می‌کند. پلیس اعلام کرده است که اطلاعاتی درباره طرح یک گروه که احتمالا اعضای یک خانواده هستند، برای حمله به یک مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا دریافت کرده است. 

منابع آگاه اعلام کردند که سرویس مخفی ایالات متحده نیروهای خود را برای محافظت از بایدن به شهر ویلمینگتون می‌فرستد.

ترامپ در پیامی توئیتری گفت که با آرای قانونی به‌آسانی پیروز انتخابات می‌شوم. ناظران به هیچ وجه و شکلی اجازه نیافتند که کارشان را انجام دهند.

بایدن در ایالت جورجیا از رئیس‌جمهوری آمریکا پیشی گرفت. 

بایدن در ایالت پنسیلوانیا از رئیس‌جمهوری آمریکا پیشی گرفت. 

ترامپ به اطرافیانش گفته که قصد ندارد نتیجه انتخابات را به نامزد حزب دموکرات واگذار کند. 

وزیر ایالتی جورجیا طی نشستی خبری اعلام کرد که آرای این ایالت بازشماری می‌شود.

2

دختر دونالد ترامپ و مشاور وی در پیامی توئیتری اعلام کرد که تنها آرای قانونی باید شمرده شود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، کاندیدای حزب دموکرات را «رئیس‌جمهوری منتخب» خواند.

میزان پیشتازی نامزد حزب دموکرات، در ایالت نوادا دو برابر شده است.

گزارش‌ها حاکی از فراهم کردن مقدمات برای سخنرانی امشب کاندیدای دموکرات‌ها است و برخی نزدیکان بایدن معتقدند که این سخنرانی، سخنرانی پیروزی خواهد بود.

«میت رامنی» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از اظهارات رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر تقلب در انتخابات انتقاد کرد.

یار انتخاباتی کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است شامگاه جمعه به وقت محلی سخنرانی کند.

 مشاور امنیت ملی سابق رئیس‌جمهوری آمریکا به طور تلویحی از اظهارات وی مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات، انتقاد کرد و گفت که جمهوری‌خواهان با آزمون سنجش شخصیت مواجه هستند.

منابع نزدیک به کاخ سفید اعلام کردند که برخی مقام‌های عالی‌رتبه و همچنین شماری از اعضای کارزار انتخاباتی ترامپ در حال فاصله گرفتن از او هستند.

ترامپ با تاکید بر این‌که از مبارزه دست نخواهد کشید، گفت که از طریق قانون، تمامی ابعاد مسأله انتخابات را دنبال می‌کند.

 سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی از مواضع رئیس‌جمهوری آمریکا دفاع کرد و گفت که وی باید انتخابات را به چالش بکشد.

ترامپ گفت که کاندیدای دموکرات‌ها «نباید به نادرست مدعی پیروزی در انتخابات» شود.

داده‌های دفتر انتخاباتی فیلادلفیا حاکی از آن است که برتری بایدن در شهر فیلادلفیای ایالت پنسیلوانیا به ۵۵۵ هزار و ۸۳۳ رای رسیده که معادل ۸۰ و ۷۸ صدم درصد آرای شمارش‌شده است.

شبکه خبری «سی‌بی‌اس» گزارش داد که ترامپ از این‌که تعداد اندکی از متحدانش در حمایت از او به تلویزیون‌ها مصاحبه داده یا به خیابان‌ها می‌آیند، عصبانی و ناامید است.

b7ae7b26-82e0-48eb-b5cf-4dfd552b8be5

کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برتری خود در ایالت کلیدی پنسیلوانیا را تقویت کرده است.

جو بایدن طی سخنانی از  شهر ویلمینگتون ایالت دلاور، گفت که شواهد نشان می‌دهد پیروز قطعی انتخابات هستیم. وی همچنین گفت که از روز نخست فعالیت در دولت جدید، روی مقابله با کرونا تمرکز خواهد کرد.

1604411082_779066_1604412830_noticia_normal_recorte1

قاضی دیوان عالی آمریکا با درخواست جمهوری‌خواهان در ایالت پنسیوانیا برای شمارش جداگانه آرایی که با تاخیر به مراکز رای‌گیری رسیده‌اند، موافقت کرد.

برتری بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت جورجیا افزایش یافت. 

یکی از اعضای کمیسیون انتخابات آمریکا گفت که هیچ ادله‌ای مبتنی بر وقوع تقلب در انتخابات این کشور وجود ندارد.

ترامپ در پیامی توئیتری گفت که با اختلاف زیاد در انتخابات پیروز شده است. 

جو بایدن با پیروزی در ایالت پنسیلوانیا آرای الکترال کافی برای ریاست‌جمهوری را کسب کرده است. وی قرار است به زودی سخنرانی کند.

با پیروزی بایدن، «کامالا هریس» به عنوان نخستین فرد رنگین‌پوستی که این سمت را بر عهده خواهد شد، فعالیت می‌کند.

«رودی جولیانی»، وکیل شخصی رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری با انتقاد مجدد از رای‌گیری پستی، گفت که نتیجه را به چالش خواهد کشید.

بایدن در نخستین واکنش بعد از پیروزی در انتخابات، گفت که افتخار می‌کنم که من را به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا انتخاب کردید.

وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت که رای‌دهندگان در این کشور حرف خود را زدند و به نامزد دموکرات‌ها رای دادند.

نخست‌وزیر کانادا پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به پیروزی کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت که امروز، روز جدیدی از امید برای آمریکا رقم خورد.

وزیر اول اسکاتلند پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا را به او تبریک گفت.

بایدن در ایالت نودا نیز به پیروزی رسید و شش رای الکترال دیگر را از آن خود کرد.

وزیر خارجه آلمان پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات را تبریک گفت.

یک منبع آگاه اعلام کرد که ترامپ تصمیمی برای دعوت از رئیس‌جمهوری منتخب به کاخ سفید ندارد.

رئیس‌جمهوری فرانسه پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به او تبریک گفت

نخست‌وزیر بریتانیا، پیروزی نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفت.

«میت رامنی» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی به نامزد حزب دموکرات و معاونش برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری تبریک گفت.

همسر رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا تصویری از خود و همسرش منتشر کرد. بایدن در این تصویر کلاهی بر سر دارد که روی آن نوشته شده است: «انجامش دادیم» و «۴۶».

در حال تکمیل...

انتهای پیام/
دموکرات جمهوری‌خواه جو بایدن دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر