کد خبر: 830333 A

نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا:

عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده، رئیس جمهوری این کشور را به غارت نفت سوری‌ها با استفاده از نظامیان آمریکایی متهم کرد.

به گزارش ایلنا، «تولسی گابارد»، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آینده این کشور روز گذشته -یکشنبه- در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» گفت: «می‌خواهم به عنوان یک سرباز تأکید کنم که آنچه از روز اول به ما آموزش داده شده این است که مهمترین نکته شناخت هدف از مأموریت خود است. مأموریت نیروهای ما در تأمین امنیت مردم آمریکا و تضمین امنیت ملی کشور نهفته است. آنچه که تأسف‌انگیز است اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رویکرد خود را تغییر می‌دهد، او همیشه تأکید می‌کرد که به دنبال بازگرداندن نیروهایمان به کشور است اما در حال حاضر می‌گوید تصمیم دارد این نیروها را در سوریه نگه دارد اما نه برای مبارزه با داعش بلکه برای حفاظت از چاه‌های نفتی که به آمریکا ربطی ندارد. این منابع نفتی به مردم سوریه تعلق دارد». 

گابارد در ادامه افزود: «به اعتقاد من این مهم است که بدانیم این اقدام مثال و دلیل جدیدی برای عملیات سیطره و چنبره با روشی جدید است که از سال ۲۰۱۱ جریان دارد و مردم سوریه را از منبع اصلی منابع و انرژی که برای ادامه زندگی و بازسازی آن به آن‌ها نیاز دارند، محروم می‌کند». 

این نامزد ریاست جمهوری آمریکا در ادامه افزود: «این مثالی برای جدیدترین تکنیک مورد استفاده در جنگ مستمر برای تغییر نظام در سوریه است و من به این سخن خود باور عمیق دارم، ‌این اقدام هرگز نباید آغاز شود و فورا باید پایان یابد».

پنتاگون در ماه اکتبر گذشته از آغاز عملیات خروج حدود هزار نفر از نظامیان آمریکایی از اراضی سوریه در چارچوب طرح ترامپ برای بازگرداندن نیروهای کشورش از سوریه به آمریکا خبر داد.

این در حالی است که ترامپ پس از آن اعلام کرد، بخشی از یگان‌ها در اراضی سوریه برای حفظ سیطره بر چاه‌های نفتی که در گذشته از کنترل داعش خارج شده، باقی می‌مانند.

«مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا تأکید کرد که مأموریت نیروهای آمریکایی باقی مانده در سوریه جلوگیری از دستیابی دولت این کشور یا روسیه به این چاه‌های نفت است. 

گابارد، قانونگذار جمهوری خواه کنگره از ایالت «هاوایی» آمریکاست اما در انتخابات ۲۰۲۰ نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری خواهد شد. 

وی به اتخاذ مواضع مخالف علیه سیاست‌های کشور در سوریه حتی از دوره «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور مشهور است.

انتهای پیام/
تولسی گابارد نفت سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر