کد خبر: 1164586 A

سخنگوی وزارت خارجه طالبان:

سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به درگیری‌های مرزی میان نیروهای این گروه با مرزبانان ایران، گفت که تلاش می‌کنیم از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری کنیم.

به گزارش ایلنا، «عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به درگیری‌های مرزی میان نیروهای این گروه با مرزبانان ایران، گفت که تلاش می‌کنیم از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری کنیم.
وی در در توئیتی نوشت که مشکلات مرزی با ایران در شهرستان «کنگ» ولایت نیمروز با مداخله مسئولان مرزی پایان یافت و تلاش می‌کنیم در آینده بار دیگر چنین حادثه‌ای رخ ندهد.

پیش از این، «احمدالله وثیق» معاون سخنگوی طالبان با اشاره به درگیری‌های مرزی میان نیروهای این گروه با نظامیان ایران در روز چهارشنبه، از پایان درگیری‌ها خبر داده بود.

وی در پیامی توئیتری نوشت که درگیری میان نیروهای مرزی این گروه و نظامیان ایرانی در ولسوالی کنگ ولایت نیمروز پایان یافته است و در جریان آن دو طرف متحمل هیچ‌گونه تلفاتی نشدند.

وی به جزئیات بیشتری از جمله دلایل وقوع این درگیری اشاره‌ای نکرد.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز پیش از این در ارتباط با اخبار منتشر شده در مورد درگیری در منطقه مرزی سیستان با ولایت نیمروز افغانستان اظهار داشت که عصر چهارشنبه اختلاف مرزی بین مرزنشینان موجب تیراندازی در حوزه مرز سیستان شد که با هماهنگی مرزبانان دو طرف موضوع مدیریت شده و پایان یافته است

 

 

انتهای پیام/
درگیری‌های مرزی نیروهای طالبان با نیروهای ایران عبدالقهار بلخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر