کد خبر: 1161383 A

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی:

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت که مسکو امیدوار است که ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی راه‌هایی برای تضمین نظارت بر تمامی تأسیسات به منظور تمدید برجام بیابند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت که مسکو امیدوار است که ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی راه‌هایی برای تضمین نظارت بر تمامی تأسیسات به منظور تمدید برجام بیابند.

وی طی سخنانی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که تداوم نظارت تصویری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر تأسیسات زیر ساخت‌های هسته‌ای ایران که از نقطه نظر احیای مجدد برجام حیاتی هستند، از اهمیت اساسی برخوردار است. زمانی که مدیرکل امکان بازگرداندن یکپارچگی اطلاعات در این زمینه را تأیید کند، مذاکره‌کنندگان در شرایط نسبتا راحت‌تری کار خواهند کرد. بدون شک، این نتایج باید تمامی امکانات مربوطه از جمله کارخانه قطعات سانتریفوژ در کرج را دربرگیرد.
وی افزود که ما فرض می‌کنیم که ایران و آژانس قادر خواهند بود، گزینه‌های قابل قبول دوجانبه را پیدا کنند که ادامه نظارت بر کار در کرج و در راستای منافع برجام را ممکن می‌کند.

 

انتهای پیام/
آژانس بین المللی انرژی اتمی روسیه سازمان های بین المللی مسکو ایران و آژانس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر