کد خبر: 1153875 A

نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد که شورای امنیت امروز -دوشنبه- نشستی را به منظور بررسی پاره‌ای مسائل از جمله شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و تروریستی خواندن شش نهاد حقوقی فلسطینی توسط این رژیم برگزار خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسین، «ریاض منصور» نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد که شورای امنیت امروز -دوشنبه- نشستی را به منظور بررسی پاره‌ای مسائل از جمله شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و تروریستی خواندن شش نهاد حقوقی فلسطینی توسط این رژیم برگزار خواهد کرد.

منصور در گفت‌وگو با رادیو «صدای فلسطین» از تحرکات گسترده بین‌المللی و درخواست از شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل جهت عمل به مسئولیت‌های خود و اجرای قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت در مورد شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی خبر داد.

وی عنوان کرد که مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌هایی را به رأی خواهد گذاشت که یکی از این قطعنامه‌ها در مورد شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت که اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی صادر شد، هرگونه ساخت و ساز رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را غیرقانونی دانسته و بر ضرورت تخلیه فوری تمامی شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری تاکید دارد.

 

 

 

انتهای پیام/
شورای امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر