کد خبر: 1153860 A

نخست‌وزیر ارمنستان:

نخست‌وزیر ارمنستان در جدیدترین سخنرانی خود اعلام کرد که حل و فصل مسأله قره‌باغ نباید در قالب احتمالی ۳+۳ مورد بحث قرار گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان در جدیدترین سخنرانی خود اعلام کرد که حل و فصل مسأله قره‌باغ نباید در قالب احتمالی ۳+۳ مورد بحث قرار گیرد.

وی در خصوص فرمت ۳+۳ برای حل مشکلات قره‌باغ گفت که حل و فصل این مسأله یا باز کردن ارتباطات حمل و نقل منطقه‌ای نباید در قالب احتمالی ۳+۳ مورد بحث قرار گیرد.

پاشینیان افزود که دولت ارمنستان همکاری‌های منطقه‌ای را به عنوان یک تمهید مهم در برنامه خود گنجانده است و به همه امکانات تعامل در منطقه نیز علاقه‌مند است.

وی گفت: «مشکل در تفاوت‌های ظریف این راه حل‌ها است. موضع ما این است که فرمت ۳+۳ نباید در دستور کار خود موضوعاتی را که قبلاً در قالب‌های دیگر مورد بحث قرار گرفته است را بگنجاند. به ویژه، گشایش ارتباطات منطقه‌ای، حل و فصل منطقه کوهستانی قره باغ و غیره نباید در این فرمت قرار بگیرد. یعنی اگر این قالب یک دستور کار جدید و قابل قبول دوجانبه را به همراه داشته باشد، مثلاً ترانزیت اقتصادی منطقه‌ای، ممکن است جالب باشد، و ما ممکن است به این موضوع علاقه مند باشیم... همانطور که ممکن است فرمت ۳+۳ تنها قالب مورد علاقه ما نیست و ما این موضع را پیش از این ابراز کرده‌ایم».

پیش از این، :سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران، گفته بود که این ابتکار برای ایجاد یک قالب ۳+۳ مورد بحث قرار گرفته است که سه کشور ماوراء قفقاز و سه همسایه بزرگ آنها روسیه، ایران و ترکیه در این فرمت قرار بگیرند.

انتهای پیام/
نیکول پاشینیان فرمت ۳+۳ بحران قره‌باغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر