کد خبر: 1132213 A

وزیر دفاع آمریکا:

رئیس پنتاگون دستور تجزیه و تحلیل تحقیقات درباره حمله آمریکا به کابل در تاریخ ۲۹ آگوست را صادر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «لوید آستین» رئیس پنتاگون دستور تجزیه و تحلیل تحقیقات درباره حمله آمریکا به کابل در تاریخ ۲۹ آگوست را صادر کرد.

وی گفت که به کارمندان خود دستور داده است تا تجزیه و تحلیل کاملی از تحقیقات در مورد حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به کابل در تاریخ ۲۹ آگوست که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شد، انجام دهند.

آستین افزود: «ما عذرخواهی می‌کنیم و سعی می‌کنیم از این اشتباه وحشتناک درس بگیریم. به همین منظور، من دستور بررسی کامل تحقیقات را که به تازگی توسط فرماندهی مرکزی آمریکا تکمیل شده است، داده‌ام. من این را درخواست کردم تا میزان تحقیق و بررسی در همه زمینه‌ها و اطلاعات موجود تعیین شود».

وزیر دفاع آمریکا که به کشتار غیرنظامیان و افراد بی‌گناه اذعان کرده است، در اظهاراتی مضحک مدعی شد که هیچ ارتشی در جهان برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان بیشتر (از ارتش ایالات متحده) تلاش نمی‌کند.

آستین افزود که وقتی دلیلی برای این باور داریم که جان‌های بی‌گناه را گرفته‌ایم، تحقیق می‌کنیم و در صورت صحت، اعتراف می‌کنیم. اما صرف‌نظر از شرایط یا فشارهایی که تحت آن قرار داریم، همچنان باید به همان اندازه سخت کار کنیم تا از بروز مجدد آن جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/
لوید آستین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر