کد خبر: 1121199 A

سخنگوی طالبان:

سخنگوی طالبان تاکید کرد که ۳۱ آگوست خط قرمز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، «سهیل شاهین»، سخنگوی طالبان اعلام کرد که ۳۱ آگوست خط قرمز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است و هرگونه تمدید جدول زمانی برای اقامت آنها در این کشور به معنی تمدید اشغال است.

شاهین گفت: «این یک خط قرمز است. جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که آنها در ۳۱ آگوست همه نیروهای نظامی خود را خارج می‌کنند، بنابراین اگر این موعد را تمدید کنند به مفهوم تمدید اشغالگری است حال آنکه نیازی به این کار نیست».

وی افزود: «اگر آمریکا یا انگلیس زمان بیشتری برای ادامه تخلیه نیروها بخواهند‌، پاسخ منفی است و اگر این مهلت تمدید شود، عواقبی به دنبال خواهد داشت».

شاهین در ادامه گفت: «این تمدید بین ما بی‌اعتمادی ایجاد می کند. اگر آن‌ها مصمم به ادامه اشغال باشند، قطعا با پاسخ مواجه خواهند شد». 

این در حالی است که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس شخصا تلاش می‌کند تا بایدن را به تمدید مهلت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ترغیب کرده و به این ترتیب به افراد بیشتری اجازه دهد از افغانستان تحت کنترل طالبان فرار کنند.

شاهین درباره افغان هایی که به دنبال خروج از کشور هستند و حوادث فرودگاه کابل گفت: «من به شما اطمینان می دهم که این موضوع مربوط به نگرانی یا ترس نیست. آ‌ن‌ها می‌خواهند در کشورهای غربی اقامت داشته باشند و این یک نوع مهاجرت اقتصادی است، زیرا افغانستان یک کشور فقیر است و ۷۰ درصد مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند، بنابراین همه می‌خواهند در کشورهای غربی مستقر شوند تا زندگی مرفه داشته باشند. این ربطی به ترس ندارد».

 

انتهای پیام/
سهیل شاهین نیروهای امریکایی مهلت خروج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر