کد خبر: 1222753 A

عمل ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی متدی است که در آن پزشک چربی ‌های اضافه و پوست آویزان شکم را جراحی و برمی دارد. در نتیجه این عمل به شکمی صاف و عضلانی تبدیل می‌ شود. این عمل هم برای کسانی که اضافه وزن دارند مناسب است و هم برای افرادی که به علت زایمان، بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی و مصرف الکل از سایز و ظاهر شکم خود احساس رضایت ندارند استفاده می شود.

ابدومینوپلاستی برای کسانی مناسب است که نتوانستند با رژیم و ورزش به اندام مورد نظر خود دست یابند. در موارد زیادی دیده شده که این منجر به برطرف شدن استریا (ترک پوستی) ناشی از کم و زیاد شدن  وزن قابل توجه و حاملگی نیز می ‌شود.

این روش برای کاهش وزن و لاغری نمی باشد بلکه برای دادن فرم بهتر به شکم است. خانم‌ هایی که قصد دارند در آینده باردار شوند می بایست جراحی ابدومینوپلاستی را پس از انجام زایمان انجام دهند. کسانی که می‌ خواهند جراحی زیبایی شکم انجام دهند باید وزن خود را ثابت نگه دارند.

 

ابدومینوپلاستی یک جراحی سه بخشی است:

بخش اول جراحی حاوی برداشتن پوست اضافی بین شکم و ناحیه شرمگاهی است و به یک برش پنهانی که در دید نیست منجر می ‌شود.

در بخش دوم عضلات شکمی بهم نزدیک‌ تر می ‌شوند تا ظاهری سفت و عضلانی داشته باشد.

سرانجام درپایان عمل چربی‌ های اضافی شکم و پهلوها به روش لیپوماتیک تخلیه می ‌شوند.

 

مراقبت های قبل ازعمل ابدومینوپلاستی:

آزمایشات درخواستی پزشک را به نحو دقیق انجام دهید.

سه هفته قبل از انجام جراحی از مصرف الکل و سیگار پرهیز کنید.

یک ماه قبل از عمل از مصرف داروهای ضد التهابی و آسپیرین خودداری کنید.

 قبل از جراحی مقدار کافی آب بنوشید. هیدراته شدن بدن به روند موفق جراحی و تسریع بهبودی کمک می‌ کند.

 

 

 

مراقبت های پس از جراحی ابدومینوپلاستی:

یک هفته پس از انجام عمل می‌ توانید به فعالیت روزمره خود بپردازید.

پس از بهبود به رژیم و ورزش ادامه دهید تا نتیجه مطلوب خود را حفظ کنید.

 

دوران نقاهت پس از جراحی ابدومینوپلاستی:

دوران بهبودی پس از جراحی ابدومینوپلاستی برای هر شخص متغیر است. سرعت بهبودی به عوامل گوناگون مثل سن، سلامت عمومی بدن و وزن بستگی دارد. بدیهی است که شخص بخواهد بلافاصله بعد از عمل نتیجه نهایی را مشاهده کند و به اندام موردنظر خود برسد. اما باید به بدن خود زمان بدهید تا خود را با تغییرات ایجاد شده وفق دهد.برای جلوگیری از احتباس مایعات پوشیدن گن مناسب در دوران بهبودی بسیارمهم است.

 

عوارض ابدومینوپلاستی:

تصمیم به انجام جراحی زیبایی یک انتخاب کاملا شخصی می باشد و شخص باید از همه خطرات وعوارض جانبی آن اطلاع داشته باشد.

 

عوارض احتمالی عمل ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر است:

  • واکنش آلرژیک نسبت به بیهوشی
  • خون ریزی
  • تجمع مایع
  • باقی ماندن جای بخیه
  • کاهش یا افزایش حساسیت پوست
  • تغییر رنگ پوست در قسمت مورد نظر
  • تورم طولانی مدت
  • شل شدن و افتادگی مجدد پوست
  • عدم رضایت شخص از نتیجه نهایی

 

متقاضیان درمان:

متقاضی جراحی زیبایی شکم باید از شرایط عمومی زیر برخوردار باشد:

 

نارضایتی از شکل شکم

بانوانی که چند بارداری را پشت سر گذاشته‌ اند، می‌توانند از این درمان برای سفت کردن عضله‌های شکم و کاهش پوست اضافی استفاده کنند تا پس از زایمان نیز شکمی زیبا داشته باشند.

 

انواع ابدومینوپلاستی و فرآیند انجام عمل

بسته به هدف مورد نظر شما از انجام ابدومینوپلاستی ، این عمل جراحی می تواند از یک ساعت تا پنج ساعت به طول انجامد. شرایط بدنی نیز یکی از عواملی است که در تعیین نحوه ی انجام جراحی به صورت سرپایی یا جراحی همراه با بستری نقش دارد.

 

ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد؛ از جمله:

ابدومینوپلاستی کامل

 این گزینه مناسب افرادی است که نیاز به بیشترین اصلاح و تغییرات در ناحیه ی شکم دارند. در این روش، برش در ناحیه ی زیر شکم و در سرتا سر استخوان لگن انجام می شود.

در حین انجام ابدومینوپلاستی کامل، ناف جابجا شده و پوست به طرف پایین کشیده می شود تا عضلات شکمی به صورت عمودی از استخوان زیر سینه تا قسمت پایینی لگن محکم شوند.

در این عمل حداکثر مقدار اضافی پوست و چربی از شکم خارج می شود. این جراحی برای افرادی که مایل به تغییر فرم گسترده و از بین بردن چاقی ناشی از کاهش وزن زیاد یا حاملگی های متعدد هستند، مفید است.

 پزشک در طی عمل پوست و ماهیچه هایی را که نیاز به تغییر شکل و اصلاح دارند مورد جراحی قرار می دهد.

 

مینی ابدومینوپلاستی

در این روش برش ها کوتاه تر و کوچک تر هستند. این جراحی  اغلب بر روی افرادی انجام می شود که ذخایر چربی و موضع چاقی در آن ها در زیر ناف است.

در طی این روش، به احتمال زیاد ناف جابه جا نمی شود و پوست شکم بین خط برش و ناف مورد جراحی قرار گرفته و مقدار اضافی آن جدا می شود.

مینی ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر است:

ایجاد برش بزرگی سرتاسر زیر شکم

جداکردن پوست از دیواره شکمی زیر ناف

برداشتن چربی های اضافی

بریدن پوست های اضافی

کشیدن و به هم رساندن پوست دو طرف شکم و بخیه کردن آن.

 

 همانند ابدومینوپلاستی کامل، در مینی ابدومینوپلاستی نیز ممکن است از لوله هایی برای خارج کردن مایعات اضافی بافت در این ناحیه استفاده شود.

مینی ابدومینوپلاستی بر روی از بین بردن پوست اضافی در ناحیه ی زیر ناف تمرکز دارد و برای افرادی که به دنبال شکل دادن و اصلاح فرم ناحیه ی زیر شکم خود هستند و نیاز به تقویت عضلات شکمی ندارند، بهترین گزینه است.

 در مینی ابدومینوپلاستی معمولا ناف جا به جا نمی شود و سفت شدن عضلات کمتر است، برش ها کوچک ترند و در نتیجه جای زخم کوچک تر و دوره ی نقاهت کوتاه تر خواهد بود.

 

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

این عمل جراحی در ناحیه پشت و پایین پهلو ها انجام می گیرد و مناسب افرادی است که چاقی در آن ها محدود به شکم نیست و شامل پهلو ها و نواحی اطراف هم می شود.

هنگامی که چربی اضافی در قسمت پشت و همچنین شکم وجود دارد، لیپوساکشن پشت یا ابدومینوپلاستی اطراف شکم هر دو گزینه های درمانی مناسبی هستند اما در روش دوم علاوه بر امکان از بین بردن چربی ناحیه لگن و پشت، پوست اضافی نیز خارج می شود که باعث اصلاح و بهبود شکل بدن خواهد شد.

پایان رپرتاژ آگهی
بارداری پوست درمان کاهش وزن لاغری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر