کد خبر: 1143460 A

کمردرد فقط ناامید کننده نیست بلکه می تواند ناتوان کننده هم باشد. کمردرد معمولا بیماری شایعی است و وقتی این درد مزمن و شدید شود ، می تواند حرکت روزانه را با مشکل مواجه کند.

درد ستون فقرات کمری می تواند با وضعیت بد بدن و ناهماهنگی همراه باشد ،همچنین می تواند دلیلی بر بیماری باشد. مخصوصا در صورتی که دچار کمردرد مزمن یا دردی باشید که 12 هفته یا بیشتر طول بکشد.

شما همیشه باید در مورد این نوع درد مزمن به پزشک مراجعه کنید و او ممکن است شما را برای درمان به جراح ستون فقرات ارجاع دهد. در این میان ، مهم است که در مورد شرایط شایع ستون فقرات که می تواند باعث درد کمر شود ، بیشتر بیاموزید.

فتق دیسک

فتق زمانی رخ می دهد که غشای داخلی دیسک مهره ای به لایه بعدی فشار بیاورد. زمانی که این تورم به یک عصب فشار می آورد ، آنچه ممکن است به عنوان درد حاد شروع شود ، رشد می کند. همچنین ممکن است باعث درد سیاتیک یا عصب پا شود.خوشبختانه امروزه میتوان با جراحی بسته کمر یا جراحی آندوسکوپی کمر با استفاده از برشی کوچک و دوربین مواردی که نیاز به جراحی دارند را درمان کرد.البته باید توجه داشت بهترین روش درمان در هر بیماری با توجه به علائم و تصاویر ام ار ایی و معاینه متفاوت است .

013

 

 

آندوسکوپی دیسک کمر یا جراحی بسته کمر

تنگی کانال کمری

این وضعیت همچنین با افزایش سن می تواند شدیدتر شود. تنگی کانال نخاع کمری شامل باریک شدن تدریجی کانال نخاعی است که باعث می شود اعصاب نخاعی به هم چسبیده شوند. این باعث می شود موج های دردی در سراسر بدن شما منتقل شود. پزشک ارتوپدی ممکن است فیزیوتراپی ، تزریق یا دارو برای کنترل درد تجویز کند. هنگامی که درمان های کمردرد جواب نمی دهد ، ممکن است لازم باشد با جراح ستون فقرات مشاوره ای تعیین کنید.

شکست فشاری

افراد مسن ممکن است به طور ناگهانی دچار شکستگی فشاری شوند. این اتفاق زمانی می افتد که مهره روی خودش فرو می رود. اگر شما این مشکل را دارید، پزشک شما ممکن است شرایط مرتبط مانند پوکی استخوان را بررسی کند.در این شرایط یکی از روش های درمان جراحی کیفوپلاستی یا تزریق سیمان به مهرهای کمر است که توسط جراح ستون فقرات انجام میشود.

014

پارگی دیسک

این وضعیت معمولا به تدریج در طول زمان ایجاد میشود (اگرچه ممکن است درد به یکباره محسوس شود) ، زیرا سن باعث از بین رفتن حمایت مهره ها و از بین رفتن آن می شود که این امر باعث فشار بر مهره ها و همچنین آسیب های دیگر به دیسک می شود. با پیشرفت این وضعیت ، دیسک های مهره ای می توانند فتق کرده یا مشکلات دیگری را تجربه کنند.

تزریقات استروئیدی ستون فقرات به عنوان روش درمانی امن و مناسبی شناخته می‌شوند که عوارض جانبی آنها بسیار کم است. برای مدیریت درد در بیماران و درمان مشکل پارگی دیسک کمر و درد شدید آن بیماران به تزریقات مستقیم استروئید و یا مواد بی‌حس کننده به ستون فقرات جهت کاهش درد و التهاب نیاز دارند. این تزریقات علائم مربوط به فشردگی رشته‌های عصبی و درد و التهاب ناشی از آن را کاهش می‌دهند.

آرتروز

همانند آرتروز سایر قسمت های بدن ، آرتروز کمر شامل ساییدگی و پارگی استخوان ها می شود. این امر می تواند با سایر شرایط ستون فقرات رخ دهد و با گذشت زمان بدتر می شود.

فشار عضلانی

آیا چیزی را به طور نامناسب بلند کرده اید یا بعد از ورزش احساس درد کرده اید؟ درد شما ممکن است به کشیدگی عضلات در ناحیه کمر مرتبط باشد. با کمک متخصصان ارتوپدی می توانید به ریشه آسیب برسید.

هنگامی که در مورد وضعیت خود به ارتوپد یا جراح ستون فقرات مراجعه می کنید ، حتماً در مورد همه علائم خود به تفصیل صحبت کنید. به این ترتیب ، آنها می توانند آزمایشات مناسب را انجام دهند و بهترین درمان ممکن را تجویز کنند. با صبور بودن و پیروی از دستورات پزشک ، می توانید درد خود را در اسرع وقت کنترل کرده و به فعالیت های مورد علاقه خود بازگردید.

انتهای پیام/
آرتروز جراحی آندوسکوپی کمر پارگی دیسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر