کد خبر: 1123396 A

سامانه های مدیریت یادگیری (LMS) امروزه یکی از مهمترین سامانه های زیرساختی هر دانشگاه و مرکز آموزشی می باشد . و همه دانشگاه ها در کنار سامانه آموزش خود حتما یک سامانه  LMS برای مدیریت آموزش ها و آزمون های آنلاین تهیه کرده یا در حال تحقیق و جستجو برای تهیه آن می باشند .

LMS  مخفف سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (Learning Management System) است که با واژه سامانه آموزش مجازی و یا سامانه  LMS  شناخته می شود  . ویژگی های یک سامانه LMS خوب و کاربردی عبارتند از  بروز بودن ، قابلیت اتصال به نرم افزارهای کلاس مجازی ، سازگاری با صفحه نمایش‌های مختلف ، کاربری آسان ، امنیت ، قابلیت سفارشی سازی و برخورداری از یک راهنمای کامل کاربری و راهبری .

یک سامانه LMS خوب و مناسب در عین حال که شرایط دسترسی ساده و راحت را برای کاربران خود ایجاد می کند ، تمام امکانات مورد نیاز را نیز در خود جای می دهد. برای مثال علاوه بر اینکه محیط و قالب زیبا و مناسبی دارد ، تمام امکانات مورد نیاز کاربر (چه مدیر ، چه مدرس و چه دانشجو و...) را با قابلیت دسترسی راحت و آسان در اختیار آنان قرار می دهد و به این ترتیب فضای بسیار مناسبی را جهت برقراری هر چه بهتر ارتباط بین مدیر ، مدرس و دانشجو ایجاد می کند و بدین ترتیب آموزش مجازی را لذت بخش تر می کند. پس می توان گفت که امروزه با پیاده سازی و اجرای آموزش مجازی و مشاهده ی مزایای آن تمام جوامع در صدد آن هستند که این شیوه را در کنار فعالیت های خود قرار دهند و اکثر شرکت ها و سازمان ها بتوانند برای رقابت در جامعه ی امروزی از مقوله ی آموزش در کنار سایر فعالیت های خود استفاده کنند.

در شرایطی که کشور درگیر همه گیری کرونا می باشد ، ضرورت تهیه یک LMS خوب چند برابر شده . به خصوص که این سامانه به طور مستقیم با تمام ارکان آموزشی دانشگاه از دانشجویان و اساتید تا مدیران میانی و ارشد در ارتباط می باشد.

سامانه تحت وب مدیریت یادگیری (LMS) و آزمون آنلاین ریلاین ، یک سامانه آموزش مجازی است و هم اکنون در بیش از 200 مرکز دانشگاهی ، برگزاری حدود 600000 نفرآزمون ، حدود 58000 کلاس و 63000 آزمون را مدیریت کرده است .  ریلاین برای دانشگاه ها ، مدارس ، موسسات آموزشی و حوزه های علمیه قابل بهره برداری می باشد . همچنین این سامانه دارای دو نسخه می باشد یکی سامانه  lms و آزمون آنلاین  که همه امکانات یک  LMS را در خود جای داده و هم امکان مدیریت کلاس را دارد و هم امکان برگزاری آزمون و ارزیابی  و دیگری سامانه آزمون آنلاین که فقط مناسب برگزاری آزمون می باشد.

از اصلی ترین  ویژگی های این سامانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • صفحات واکنش گرا (Responsive – MobileFirst)
 • مدیریت کلاس ها ( نامحدود کلاس)
 • مدیریت آزمون ها (نا محدود آزمون)
 • مدیریت تکالیف و مدیریت محتواهای درسی
 • مدیریت ارزیابی ها
 • قابلیت اتصال به ادوب کانکت و   BigBlueButton
 • مدیریت مراکز زیر مجموعه دانشگاهی
 • قابلیت نصب روی سرورهای دانشگاه
 • قابلیت برقراری ارتباط با  API سامانه های آموزشی مانند گلستان در صورت ارائه  API
 • دارای گواهی تست نفوذ
 • امکان دریافت و مشاهده دمو
 • کلیه کدها توسط برنامه نویسان شرکت با تکنولوژی  Asp.net Core نوشته شده است . (ریلاین، مودل نیست!)

سامانه مدیریت یادگیری (LMS) و آزمون آنلاین ریلاین دارای چهار سطح دسترسی مدیر کل ، مدیران مراکز زیر مجموعه ، دانشجویان و مدرسان و همه این افراد در سامانه دارای کنترل پنل مستقلی می باشند. به طور مثال اساتید ، امکان مدیریت کلاس ها ، ارائه ی محتوا ، ایجاد تکالیف و ایجاد آزمون ها و کوییزهای درسی ، برگزاری کلاس های آنلاین و دانشجویان امکان مشاهده کلاس ، فعالیت ها ، ارسال تکالیف ، مشاهده ی محتواهایی که مدرس تهیه کرده ، شرکت در کلاس های آنلاین ، شرکت در نظرسنجی ، شرکت در آزمون ، مشاهده ی رویداد های پیش رو و ... را دارند و مدیران ، قابلیت تعریف کارشناس ها ، ورود اطلاعات دانشجویان و اساتید ، نظارت بر عملکرد آنها و حضور و غیاب آنها ، تعریف کلاس ها ، دریافت گزارش های متنوع و کاربردی ، برگزاری ارزیابی ها و تحلیل آنها ، مدیریت آزمون ها و ... را دارند .

6ف5ق

کلاس ها

هر کلاس در سامانه مدیریت یادگیری (LMS) و آزمون آنلاین ریلاین دارای یک سری فعالیت می باشد که توسط مدیران یا اساتید ایجاد می شوند ، این فعالیت ها عبارتند از جلسات آنلاین ، بارگذاری محتواهای درسی ، تکالیف و ارزیابی آنها ، انواع آزمون ها ، ارزیابی کلاس و دوره ، حضور و غیاب دانشجویان و استاد ، لیست جامع نمرات (تکالیف و آزمون ) و تالارهای گفتگو . اساتید می توانند در محیطی کاربر پسند کلاس و فعالیت های دانشجو را مدیریت کنند و همچنین مدیران می توانند کلیه کلاس ها ، ورود و خروج اساتید و مدت زمان حضور آنها در کلاس ، آزمون ها و ارزیابی ها را مدیریت کرده و گزارش های جامعی از آنها دریافت کنند .

آزمون آنلاین

یکی از قسمت های مهم سامانه  LMS قسمت مدیریت آزمون ها می باشد که ریلاین در این زمینه هم امکاناتی مانند ایجاد آزمون های تستی ، تشریحی و ترکیبی ، تعیین زمان مشخص برای برگزاری آزمون در تایم تعیین شده ، قابلیت اختصاص دادن آزمون به افراد خاص ، قابلیت تعیین آخرین مهلت ورود به آزمون ( برای آزمون خاص یا بصورت کلی ) ، تصحیح اتوماتیک آزمون های تستی ، ایجاد سوالات بصورت تکی یا گروهی ( از طریق فایل اکسل ) ، افزودن تصاویر به سوالات ، قابلیت ویرایش آزمون ، قابلیت ویرایش ، کپی کردن یا حذف سوالات  ، مشاهده ی لاگ آزمون و بررسی اطلاعات ورود ، مرورگر و  Ip دانشجویان  ، قابلیت تصحیح و نمره دهی به سوالات تشریحی و ... را فراهم نموده است .

فعالیت کاربران

کلیه فعالیت های کاربران در ریلاین  ثبت می شود و مدیران امکان مشاهده لاگ ها یا رویدادهای سامانه ، شامل شرکت در فعالیت ها ، شرکت در آزمون ، افزودن کاربر جدید به سامانه ، حذف کاربر ، ثبت و حذف کلاس ، آزمون ، تکلیف ، ثبت ورود افراد به سامانه ، فعال و غیر فعال کردن کاربر ، ایجاد ، بروزرسانی و ویرایش اطلاعات کلاس ها ، افراد و فعالیت ها و ... را با جزئیاتی مانند نام کاربری ، نوع سیستم و مرورگر کاربر  ،IP  و تاریخ و ساعت دقیق خواهند داشت .

نصب و بهره برداری

سامانه مدیریت یادگیری (LMS) و آزمون آنلاین ریلاین قابلیت نصب روی سرورهای دانشگاه و یا سرورهای مجازی را دارد و به صورت یک لایسنس نامحدود ارائه می شود .

بفقثصق

ریلاین بستری مطمئن برای مدیریت کلاس ها و آزمون های دانشگاهی و موسسات آموزشی است . شما می توانید دموی سامانه را از طریق تماس با ما دریافت کرده و این امکانات را بررسی و مشاهده نمایید . جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها سایت ریلاین به آدرس  reline.ir را مشاهده فرمایید.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
سامانه lms و آزمون آنلاین سامانه آزمون آنلاین reline.ir
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر