کد خبر: 503271 A

رئیس سازمان ملی استاندارد در گفت‌وگو با ایلنا:

پیروز بخت گفت: از 36 محموله بنزینی که در سال 95 وارد کشور شده بود بعد از آزمایش و تست هایی که ما انجام دادیم 12 محموله غیر استاندارد تشخیص داده شد که همگی مرجوع شدند.

نیره سادات پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به انطباق بنزین وارداتی ایران با استانداردهای ملی کشور اظهار داشت: ما تمامی کالاهایی را که وارد کشور می شود آزمایش می کنیم که با استانداردهای تعریف شده در ایران مطابقت دارد یا خیر، پس از آن مجوز ترخیص از گمرک صادر می شود در غیر این صورت از گمرک وارد کشور نمی شود. یعنی در صورت استاندارد نبودن علی الاصول کالا وارد کشور نمی شود.

وی تصریح کرد: از محموله هایی که وارد کشور می شود قبل از بازرسی ها درگمرک و آزمایش های اولیه ممکن است برخی غیر استاندارد باشند که مرجوع می شوند بنابراین اینکه گفته شود بنزین غیر استاندارد وارد چرخه توزیع بنزین کشور شده، صحت ندارد.

پیروز بخت یادآور شد: از 36 محموله بنزینی که در سال 95 وارد کشور شده بود بعد از آزمایش و تست هایی که ما انجام دادیم 12 محموله غیر استاندارد تشخیص داده شد که همگی مرجوع شدند. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آنچه ملاک سنجش بنزین های وارداتی است مطابقت با استانداردهای  ملی ایران است به این معنا که ملاک ما یورو 4 و یا 5 بودن نیست زیرا ممکن است بخواهیم این استاندارد را به بیش از آنچه دردنیا استاندارد است ارتقا دهیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: ممکن است با توجه به آلودگی هوای کشور ما نیاز داشته باشیم استانداردهای خود را از یورو 4 به یورو 5 و یا بالاتر ارتقا دهیم بنا بر این باید استانداردهای سختگیرانه تری را لحاظ کنیم و در این خصوص با سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت هماهنگیم.

انتهای پیام/
استاندارد ایران بنزین گمرک سازمان ملی استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر