کد خبر: 1138615 A

معاون سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون سازمان امور مالیاتی گفت:‌ تا به امروز وب سرویس رسمی ارسال داده‌های خانه‌های خالی از سوی وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی تحویل داده نشده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، طبق قانون شناسایی خانه‌های خالی جزو وظایف وزارت راه و شهرسازی محسوب می‌شود و این وزارتخانه موظف است، اطلاعات خانه‌های خالی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد. طبق قانون مالیات بر خانه‌های خالی، خانه‌هایی که 4 ماه خالی از سکنه باشند، مشمول مالیات می‌شوند بنابراین  تمام خانه‌هایی که از ابتدای امسال تا مرداد ماه خالی باقی مانده باشند، باید مالیات آن را بپردازند.

در حالی قرار بود مردادماه سال 99 اولین برگه مالیاتی برای مالکان خانه‌های خالی صادر شود، تا به امروز هیچ یک از مالکان این خانه‌های خالی مالیاتی نپرداختند و در وعده‌ای جدید، سازمان امور مالیاتی اعلام کرده‌ است که دی ماه امسال اولین برگه صادر خواهد شد.

هرچند که از سال گذشته وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد بیش از یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه را شناسایی کرده است، اما سازمان امور مالیاتی می‌گوید هنوز اطلاعاتی از خانه‌های خالی ندارد.   

هادی خانی، معاون فناوری‌های مالیاتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در این باره گفت: فعلا اطلاعات هیچ یک از خانه‌های خالی شناسایی شده، در اختیار سازمان امور مالیاتی نیست.

وی تاکید کرد: تا به امروز وب سرویس رسمی ارسال داده‌های خانه‌های خالی از سوی وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی تحویل داده نشده‌ است.  

معاون سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سوال که با این شرایط چگونه از دی ماه برگه‌های مالیانی برای خانه‌های خالی صادر می‌شود، اظهار داشت: احتمالا منظور از صدور برگه‌های مالیاتی برای خانه‌های خالی از دی ماه این است که در این بازه زمانی سرویس برقرار و به سامان امور مالیاتی تحویل می‌شود.

خانی ادامه داد: درصورت تحویل این سامانه صدور برگه‌های مالیاتی بلافاصله انجام می‌شود اما در حال حاضر دیتا و اطلاعاتی تحویل نگرفته‌ایم که بر اساس آن برگه مالیاتی برای خانه‌های خالی صادر کنیم.

انتهای پیام/
دی ماه فناوری مالیات معاون وزارت راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر