کد خبر: 1117928 A

سخنگوی گمرک ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: اما روز گذشته و امروز، برای برگشت بخشی از این مهاجران به افغانستان با هواپیمایی آریانا افغان با هماهنگی دولت مرکزی افغانستان، پنج پرواز اقدام خواهند کرد.

روح الله لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین وضعیت پذیرش مهاجران افغان از سه مرز میلک، ماهیرود و دوغارون اظهار داشت: در چند روز اخیر پس از تحولات افغانستان در بخش نیمروز و زرنج حدود هزار نفر از اتباع افغان از مرز میلک وارد کشور شدند که این افراد در اردوگاه‌هایی اسکان داده شدند.

وی تاکید کرد: اما روز گذشته و امروز، برای برگشت بخشی از این مهاجران به افغانستان با هواپیمایی آریانا افغان با هماهنگی دولت مرکزی افغانستان، پنج پرواز اقدام خواهند کرد.

سخنگوی گمرک ایران افزود: با هماهنگی صورت گرفته بخشی از این مهاجران در حال بازگشت به کابل هستند که به درخواست دولت افغانستان بوده است.

لطیفی با اشاره به وضعیت ورود اتباع افغان از مرز دوغارون اظهار داشت: در دوغارون میزان ورود اتباع افغان نسبت به شرایط کرونا 70 درصد و در شرایط تحولات اخیر افغانستان 25 درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین 213 نفر از کارمندان از سمت ماهیرود وارد ایران شده بودند که طی یک پرواز چارتر به افغانستان بازگشتند.

سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه تمام این هماهنگی‌ها با دولت مرکزی افغانستان بوده و مهاجران به درخواست خودشان به کابل بازمی‌گردند، گفت: تنها اتباع افغانستانی که اسناد اقامتی و ویزا داشته باشند می‌توانند وارد کشورمان شوند.

انتهای پیام/
افغانستان ایران دولت افغان گمرک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر