کد خبر: 906358 A

مدیر عامل شرکت عمران صدرا عنوان کرد؛

مدیر عامل شرکت عمران صدرا به روند شکل گیری شهرهای جدید در کشور و رشد جمعیت شهر جدید صدرا اشاره کرد و افزود: شهر جدید صدرا تا سال 90 رشد خیلی آرامی داشت که با آمدن پروژه های مسکن مهر رشد شدیدتری پیدا کرد به نوعی سیل شهر نشینی اتفاق افتاد که موضوع تامین خدمات را به یک چالش جدی روبرو کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا،  خلیل حاجی پور در جلسه ای که با حضور منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای هیات مدیره شرکت عمران برگزار شد ضمن خوش آمد گویی و تبریک ماه مبارک رمضان، به بررسی طرح‌های مختلف توسعه ای شهر جدید صدرا، گزارشی از وضعیت پروژهای عمرانی در دست انجام و مسائل و مشکلات شهر صدرا پرداختند.

حاجی پور ادامه داد: صدرا دارای رشد جمعیتی پرشتابی است که خدمات و امکانات به اندازه آن تامین نشده و طبق قانون شهر های جدید که صراحت دارد به محض مستقر شدن شهرداری، تمام دستگاه های خدمات رسان مثل سایر شهر ها موظفند خدمات ارائه بدهند اما تاکنون دستگاه‌های مختلف دولتی وظایف و تکالیف خود را در خصوص این شهر ایفا نکرده اند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: 16 باب مدرسه ، حدود 11 مسجد، 2 مجموعه کلانتری ، 2 مجموعه فرهنگی، 3 زمین چمن روباز، یک مدول پکیج تصفیه فاضلاب پیشرفته در غرب صدرا ، سالن های ورزشی و خدمات روبنایی دیگر توسط شرکت عمران صدرا در چند سال گذشته برنامه ریزی و اجرایی شده است که اگر چه جزو تکالیف قانونی وزارت راه و شهرسازی و مجموعه شرکت عمران نبوده است اما برای ارتقاء شرایط سکونت و کیفیت زندگی شهروندان در شهر جدید صدرا برنامه ریزی شده است.

وی در خصوص خدمات ارائه شده به شرکت آبفا جهت احداث تصفیه خانه فضلاب در شهر صدرا اظهار داشت: به دلیل شکل اراضی شهر صدرا امکان احداث تصفیه خانه مرکزی وجود نداشت که در سال 95 زمینی به متراژ 10 هکتار بطور رایگان در اختیار شرکت آبفا قرار گرفت و علاوه بر آن جهت تسریع در ساخت آن مبلغ 70 میلیارد ریال نیز بنا به دستور دادستان محترم مرکز استان اختصاص داده شد که این نیز کاملا در حساب پیمانکار آبفا کارسازی شده است.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با اشاره به مسیردسترسی شیراز - اصفهان افزود: آزادراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی با اعتبار بالغ بر 400 میلیارد ریال مسیر پرچالشی بود اما خوشبختانه این مسیر احداث و آماده بهره برداری است.

حاجی پور به نحوه دسترسی های شهر صدرا به شیراز اشاره کرد و افزود: مسیر دسترسی صدرا به شیراز از محور دوکوهک به عنوان بزرگراه بین شهری با 3.5 کیلومتر طول و عرض65 متر ، 70 درصد این مسیر آماده بهربرداری است و 30 درصد مابقی آن که در حریم شهر شیراز بود با رایزنی های انجام شده به شهر جدید صدرا الحاق پیدا کرد و تا هفته دولت امسال کل مسیر بعنوان بزرگراه درون شهری به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا ادامه داد: مسیر دسترسی قره پیری یک پروژه استراتژیک با اعتبار بالغ بر 1200 میلیارد ریال که تاکنون مصوبه شورای ترافیک آن گرفته شده و با اخذ مجوز مجمع عمومی شهرهای جدید کشور و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و کمتر از دو سال به بهره برداری خواهد رسید.

جعفر قادری منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهایی که شرکت عمران در بخش های زیربنایی و روبنایی انجام داده ابراز امیدواری کرد و گفت: در هفته های اخیر چندین جلسه در وزارتخانه های مختلف برگزار شد که در رفع مشکلات مردم اثر بخش خواهد بود و موضوعات حل نشده به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: برخی موضوعات مانند فاضلاب، ایجاد میدان تره بار، آرامستان، منطقه استقرار فعالیتهای صنعتی، صنایع سبک و ... پروژه های الویت داری هستند که باید در دستور کار قرار گیرد.

قادری با اشاره به پروژه مهم انتقال آب از سد درودزن به شیراز از تخصیص مناسب آب برای حل مشکل آب شهروندان شهر صدرا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: انتقال آب سد درودزن با پیگیری های آب منطقه ای به زودی تا قبل از فصل گرما به بهره برداری خواهد رسید. ایشان همچنین بر اتصال دسترسی صدرا به آزادراه اصفهان شیراز به عنوان یکی دیگر از محورهای مواصلاتی مهم این شهر و محور قره پیری تاکید کردند و از پیگیری حل مشکلات احداث این دسترسی ها در مجموعه وزارت راه و شهرسازی خبر دادند.

ابراهیم عزیزی دیگر منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در این جلسه به چند موضوع مهم اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات شهر صدرا از گذشته نبود یک سیاست واحد مبنی بر آینده نگری بوده است و این خطای راهبردی است که سلیقه ای عمل شده و شاید اگر از ابتدا یک نگاه هوشمندانه به توسعه شهر بود اکنون با مشکلات کمتری مواجه بودیم.

وی ادامه داد: بدنه دولت و  دستگاه های دولتی می بایست کمک کنند تا شهر ساخته شود و دستگاه های خدمات رسانی که تاکنون به توسعه شهر صدرا کمکی نکرده اند وارد میدان شده و در رفع مشکلات شهر قدم بردارند.

 

انتهای پیام/
بزرگراه رشد سیل مسکن مهر مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر