کد خبر: 1148278 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در حال حاضر توجه به سواد حرکتی از اهمیت بالایی برخوردار است و عدم توجه درست به این موضوع آینده دانش آموزان را با چالش مواجه می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسنعلی اصغری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که بعدازظهر امروز تشکیل شد، گفت: سواد حرکتی به عنوان موضوع برنامه تحولی آموزش و پرورش انتخاب شده و با اجرای آن شاهد افزایش نشاط و اعتماد به نفس در بین دانش آموزان استان خواهیم بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: سال گذشته برنامه کوچ با محوریت افزایش وزن و ورزش بین دانش آموزان اجرا شد و یافته‌های آن نشان از اضافه وزن در دانش آموزان بود که شرایط کرونا نیز آن را افزایش داد.

وی عنوان کرد: سن سواد حرکتی 2 تا 12 سال بوده و مقدمه سلامتی و اعتماد به نفس و سبک زندگی سالم را دانش آموزان را فراهم می‌کند و اهمیت و توجه والئین به این موضوع نیز نقش مهی را ایفا می‌کند.

این مسئول ادامه داد: دستگاه‌های مختلفی در اجرای این طرح نقش دارند و امیدواریم با همکاری آن‌ها، این طرح در استان به خوبی اجرا شود.

اصغری گفت: استان قزوین با موفقیت در طرح هدایت در تهیه تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان در رتبه سوم کشور قرار گرفت، با وجود این هنوز هم کمبودهایی وجود دارد و حل آن‌ها ورود خیران و همکاری مسئولان را می‌طلبد.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش استان استان قزوین دانش آموزان سبک زندگی مدیرکل آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر