کد خبر: 1143724 A

همزمان با سفر رئیسی به استان فارس؛

پرداخت نکردن حقوق و مزایا به نیروهای خدماتی و بلیت فروشان مجموعه جهانی تخت جمشید در 4 ماه گذشته باعث شده که این افراد در بدو ورود رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی به استان فارس و تخت جمشید خواستار روشن شدن وضعیت‌شان باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز  بسیاری از کارگران و بازنشسته ها که از وعده های مسئولان استان خسته شده‌اند حالا با ورود رئیس جمهور به استان فارس خواستار رسیدگی به مشکلاتشان هستند  نیروهای خدماتی و بلیت فروشان تخت جمشید امیدوارند با ورود رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی به استان فارس و پیش  از بازدید از  مجموعه جهانی تخت جمشید در مرحله نخست به وضعیت و مشکلات و عدم دریافت مطالبات 4 ماه ما رسیدگی کنند.

4 ماه است حقوق نگرفته‌ایم

 یکی از نیروهای خدماتی تخت جمشید به ایلنا می گوید: حدود 4 ماه است هیچ حقوقی دریافت نکرده ایم مسئولان میراث فرهنگی شهرستان مرودشت حدود دو میلیون تومان در چهار ماه گذشته به حساب ما واریز کرده اند و این در حالیست که تاکنون هیچ پولی بابت حقوق به حساب ما واریز نشده است.

این کارگر در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه مسئولان همواره اذعان دارند که به دلیل نداشتن بودجه حقوق ما را واریز نمی کنند ادامه می دهد: در حال حاضر بسیاری از افراد دیگر از فعالیت خسته شده اند.

وی با بیان اینکه بعضی از همکارانمان حتی پول خرید نان هم ندارند می افزاید: متاسفانه در خرید نان و مایحتاج زندگی بسیار با مشکل مواجهیم.

این کارگر در ادامه با اشاره به اینکه هر بار به سرپرست اداره میراث فرهنگی مرودشت برای حقوق مراجعه می کنیم بیان می کنند که موضوع پرداخت حقوق را از استان و تهران پیگیری کرده‌ایم، ادامه می‌دهد: اما متاسفانه هنوز هیچ حقوقی به حساب ما واریز نشده است.

وی با بیان اینکه میزان طلب ما از مجموعه میراث فرهنگی حدود 15 میلیون تومان است می گوید: متاسفانه واریز پول از طریق دولت به حساب شرکت باعث شده با مشکل مواجه شویم و شرکت هم در این میان حق و حقوق ما را دقیق پرداخت نمی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه از رئیس جمهور و وزیر میراث فرهگی درخواست داریم که در سفرش به تخت جمشید مشکلات پرداخت حقوق و مزایا ما رسیدگی کند ادامه می دهد: برای دریافت حقوق مان دیگر نمی دانیم به کجا مراجعه کنیم و از مقامات عالی کشور خواستاریم که حال ما را دریابند.

برای اجاره خانه به افراد زیادی مقروضم

یکی دیگر از کارگران تخت جمشید هم می گوید: متاسفانه در این شرایط به هر جا که مراجعه می کنیم به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.

وی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه در موضوع اجاره خانه به شدت با مشکل مواجه شده‌ام می افزاید: پول  زیادی از این طرف و آن طرف بابت اجاره  خانه و مخارج زندگی از دیگران قرض کردم در حال حاضر منتظر دریافت حقوق هستم تا حداقل بتوانم قرضم را به دیگران  بپردازم.

این کارگر در ادامه با اشاره به اینکه در تامین مایحتاج زندگی و خرج  فرزندانم هم با مشکل مواجه هستم می گوید: هر سری که به اداره کل میراث فرهنگی و پیمانکار تماس می گیرم عنوان می کنند که تاکنون پولی به حساب شرکت واریز نشده است.

وی با بیان اینکه تاکنون پیمانکار شرکت هیچ اقدامی جهت واریز حقوق برای نیروها انجام نداده است می گوید: نیروهای خدماتی و بلیت فروشان تخت جمشید در دوران آقای احمدی نژاد استخدام بودند که متاسفانه با روی کار آمدن آقای روحانی وضعیت ما به شرکتی و قرار دادی تغییر یافت و تا کنون دست اندر کاران اقدامی برای پرداخت حقوق انجام نداده‌اند.

مسئولان در پرداخت حقوق ما را اذیت می کنند

این  بلیت فروش با توجه به اینکه   مسئولان در پرداخت حقوق به شدت ما را اذیت می کنند، ادامه می دهد:  با این شرایط  مسئولان انتظار دارند که ما باید کارمان را به صورت دقیق انجام دهیم و این در حالی ست که مسئولان میراث فرهنگی بعضی از شب ها ما را به نگهبانی می برند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 43 نفر از نیروهای خدماتی و بلیت فروشان تخت جمشید هیچ حقوقی دریافت نکرده اند می گوید: متاسفانه نیروها از ترس اخراج نشدن  چیزی نمی گویند.

این کارگر خاطر نشان می کند: از رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی عاجزانه می خواهیم که به مشکلات عدم پرداخت حقوق ما رسیدگی کنند.

 

انتهای پیام/
استان فارس پول حقوق رئیس جمهور تخت جمشید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر