کد خبر: 1116695 A

به رغم وضعیت قرمز همدان و افزایش فوتی‌های کرونایی در استان ؛

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان همدان از برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم ۲۲ مرداد در پیاده‌راه بوعلی همدان خبر داد و گفت: این برنامه با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و در فضای باز برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از همدان، اصغر رسولی با اشاره به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی اظهار داشت: مراسم همایش شیرخوارگان در اولین جمعه ماه محرم برای توسل به باب الحوائج حضرت علی اصغر(ع) ساعت هشت تا ۱۰ صبح روز جمعه برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ هر سال در حسینیه امام(ره) برگزار می‌شد اما امسال به پیاده‌راه بوعلی منتقل شده که با چیدمان صندلی آن هم با فاصله‌گذاری درست انجام می شود.

رسولی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی و جلوگیری از اجتماع در یک مکان مقرر شد این برنامه همزمان در چهار نقطه شهر با رعایت دستورالعمل‌ها و در فضای باز برگزار شود.

رسولی با بیان اینکه با افزایش تعداد خادمان کنترل برنامه با نظم خاصی اعمال خواهد شد گفت: با توجه به کرونا شرکت‌کنندگان خود نظم لازم را رعایت خواهند کرد اما خادمان نیز همراهی لازم را خواهند داشت.

وی هدف از راه‌اندازی این مجمع را پاسخ به آیه نهم سوره تکویر دانست که فرمود "به کدامین گناه کشته شد" و ادامه داد: این آیه درباره کوچکترین شهید حماسه کربلا است و هدف از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی برپایی نهضت عاشورا پژوهی در جهان است.  

 

 

 

انتهای پیام/
استان همدان جهان حضرت علی محرم همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر