کد خبر: 1106974 A

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: مشترکان تجاری درصورت کاهش 10 درصد برق مصرفی نسبت به 3 ساعت قبل ساعات توافق شده برای همکاری در بازه زمانی اول تیر تا پایان مرداد سال جاری از ساعت11 الی 15 مشمول پاداش همکاری خواهند شد.

به گزارش ایلنا، فرشید رستمی با بیان اینکه حدود 10درصد مشترکان استان را مشترکان تجاری تشکیل می دهند، اظهار داشت: در سال گذشته تعداد 229 مشترک تجاری درسطح استان در طرح‌های پیک سایی برق مشارکت کردند و مشمول دریافت381  میلیون ریال پاداش شدند.

وی یادآورشد: در سال جاری  345 تفاهم نامه با مشترکان تجاری منعقد شده است که امیدواریم بر اساس تفاهم نامه های فی مابین و بکارگیری روش های مدیریت مصرف، میزان بار مصرفی در این بخش کاهش یابد.

رستمی، جایگزین کردن لامپ های LED  به جای لامپ های پرمصرف رشته ای، گازی یا مدادی عدم استفاده از ریسه های پرمصرف و خاموش کردن لامپ های اضافی، استفاده از دور کند کولرهای آبی و سایر وسایل سرمایشی و تنظیم دمای کولرهای گازی روی 25 و استفاده از سایه بان بروی کولرها از جمله راه کارهای مفید در زمینه مدیریت مصرف برق در واحدهای تجاری دانست و افزود: وسایل برقی بخش تجاری از جمله لوازم روشنایی، تجهیزات سرمایشی، یخچال ها و فریزرها مصرف بالایی دارند که با تعمیرات به موقع آنها، انتخاب محل مناسب برای این وسایل درمغازه ها، شرکت ها و ساختمان های تجاری ، بازارها و پاساژها و جلوگیری از اتلاف انرژی با استفاده از پنجر ه های دوجداره ، درب های اتوماتیک می توان مصرف برق را کاهش داد.

 این مقام مسئول تصریح کرد: خاموش کردن سایر لوازم برقی پس از خروج از محل کار، بهره گیری هرچه بیشتر از نور طبیعی در روز از دیگر راهکار‌های صرفه جویی انرژی برق در واحد‌های تجاری هستند که به بکارگیری آنان در مصارف بخش تجاری به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، درخاتمه ابراز امیدواری کرد: تمامی مشترکان استان، با کاهش و مدیریت بهینه مصرف برق و حذف موارد غیر ضرور به ویژه در ساعات 18-12 ، صنعت برق را در ارائه هرچه بهتر خدمات و تامین برق پایدار به منظور بهره مندی همگانی از نعمت انرژی برق یاری کنند.

انتهای پیام/
استان فارس برق روشنایی صرفه جویی صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر