کد خبر: 1105854 A

رئیس اداره بهزیستی لامرد خبر داد:

رئیس اداره بهزیستی لامرد از افتتاح ۹ واحد مسکونی برای خانواده های تحت پوشش و ۸ مرکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معصومه کاظم‌زاده در آیین افتتاح طرح‌های سازمان متبوعش در لامرد گفت: ساخت ۹ واحد مسکونی برای‌خانواده‌های تحت پوشش شامل  ۵ واحد مسکونی در بخش چاهورز، ۲ واحد در بخش علامرودشت و ۲ واحد مسکونی دیگر در بخش خیرگو به پایان رسید و امروز افتتاح شد. 

رئیس بهزیستی لامرد ادامه داد: شماری از مددجویان بهزیستی که در منزل فرسوده و  قدیمی سکونت داشتند، در پرتو اجرای تفاهم‌نامه «سازمان بهزیستی کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، صاحب خانه دائمی و ایمن شدند. 

488f7f4c-02e4-40b7-be48-af577d1aa809

وی افزود: متراژ واحدهای مسکونی برای خانواده‌های دارای افراد معلول حدود ۶۰ مترمربع و برای زنان سرپرست خانوار حدود ۵۰ مترمربع است که ۷۵ درصد هزینه ساخت هر مترمربع توسط سازمان بهزیستی کشور و در قالب کمک بلاعوض از محل اعتبارات هدفمندسازی یارانه‌ها و دیگر منابع اعتباری بهزیستی و ۲۵ درصد باقیمانده توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تامین شد.

به گفته این مسئول، از سال ۹۹ تاکنون ۲۳۰ مددجو از معافیت‌های پرداخت هزینه عوارض ساختمانی و انشعاب‌های برق، گاز و آب بهره‌مند شدند و علاوه بر ۹ واحد مسکونی یاد شده، ۶ واحد مسکونی ویژه خانوارهای تحت پوشش فاقد مسکن تکمیل شد.  

کاظم‌زاده در ادامه با تبیین اهداف آغاز به کار ۸ مرکز خدمات بهزیستی(مثبت زندگی) در لامرد گفت: بیش از ۳هزار و ۲۰۰ پرونده مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان به مراکز مثبت زندگی واگذار شد که ۲۲ خدمت بهزیستی برعهده مراکز مثبت زندگی است و سازمان بر اجرای وظایف و عملکرد آن‌ها نظارت دارد.  

به گفته وی، ۲۴ مددکار و مشاور در مراکز مثبت زندگی لامرد مشغول به کار شدند.  

این مسئول با برشمردن اهداف تشکیل مراکز خدمات بهزیستی، بیان کرد: این مراکز در راستای برنامه جامع سازمان بهزیستی و با تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه تقویت رویکرد خانواده محور و اجتماع محور در ارائه خدمات، ‌ارائه مجموعه خدمات سازمان در یک مرکز،‌ تسهیل دسترسی گروه‌های هدف به خدمات، ‌امکان ارائه خدمات به صورت الکترونیکی،‌ بهبود اصلاح و حذف فرایندهای موازی ایجاد شفافیت، ‌توسعه،‌ فراگیری و توزیع عادلانه خدمت، راه اندازی شده‌اند.  

رئیس بهزیستی لامرد افزود: ثبت درخواست فرزندخواندگی و تکمیل پرونده، شناسایی داوطلبین، خیرین و معتمدین محلی، پیگیری امور مددکاری خانوار، نیازسنجی و داشته‌سنجی محلی، تحلیل، تشخیص و تعیین اولویت‌های نیاز مددجو و ارائه پیشنهاد برنامه کمکی، ارجاع درخواست‌های جامعه هدف اعم از مالی و معرفی‌نامه، آگاه‌سازی برای پیشگیری از معلولیت‌ها، شناسایی جامعه هدف، ارائه آموزش‌های مهارت زندگی و همکاری در اجرای غربالگری‌ها و  سایر برنامه‌های سازمان از جمله وظایف مراکز مثبت زندگی است. 

در جریان برگزاری آیین افتتاح طرح‌های بهزیستی، حسین شبانی نژاد فرماندار لامرد نیز با تقدیر از فعالیت کارکنان بهزیستی، از مسئول این اداره در کسب موفقیت ساخت بیشترین آمار واحدهای مسکونی در اجرای تفاهم نامه بهزیستی کشور با دو نهاد یاد شده، تجلیل کرد.

انتهای پیام/
لامرد هفته بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر