کد خبر: 1101999 A

معاون راهداری قزوین:

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از صدور 602 عدد پروانه عبور بارهای ترافیکی در این استان طی سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، علیرضا معیری‌پور گفت: پروانه عبور بارهای ترافیکی مربوط به آن دسته از بارهایی است که ابعاد و وزن آن‌ها بیش از حد استاندارد بوده و برای تردد در جاده‌ها باید مجوز از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای داشته باشند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: در این پروانه‌ها موارد و محدودیت‌هایی چون سرعت، مسیر مجاز و ساعت حرکت و سایر مقررات بسته به نوع، طول و عرض و وزن و ارتفاع بار درج شده و راننده موظف به رعایت آن‌ها است.

وی ابراز کرد: هدف از صدور پروانه عبور ترافیکی، ایمنی تردد و حفاظت از جاده و ابنیه فنی راه‌ها و جلوگیری از بروز اختلال در تردد وسایل نقلیه است.

معیری‌پور گفت:در حال حاضر پایانه کالا و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان آبیک دو مرکز متولی صدور پروانه عبور ترافیکی در سطح استان قزوین هستند که از تعداد 602 پروانه صادر شده در سه ماهه نخست امسال 368 فقره توسط آبیک و 234 فقره نیز توسط پایانه کالا صادر شده است.

انتهای پیام/
استان قزوین جاده حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر