کد خبر: 1100262 A

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و پنجاه و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، در مورد وضعیت نگران کننده و افزایش شهرستان های دارای وضعیت قرمز در فارس هشدار داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مهرزاد لطفی با توجه به افزایش موارد مثبت و بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان، از ابتلای بیش از هزار نفر و مراجعه بیش از هزار و ۴۵۰ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز ۱۶ ساعته استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

وی با اعلام اینکه روند رو به افزایش شهرهایی با وضعیت قرمز در کشور و مناطق جنوبی استان، از تسری آن به شهرهای مرکزی استان فارس خبر داد، افزود: بیمارستان پشتیبان از امروز به ظرفیت درمانی استان افزوده می شود.

 لطفی از مردم خواست تا آنجا که امکان دارد در خانه بمانند و در صورت خروج از منزل برای انجام کارهای ضروری، از ماسک استفاده کرده، پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش جدی بگیرند و از انجام سفرهای غیرضرور خودداری کنند.

جاماندگان دوز دوم واکسن «سینوفارم»، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند

لطفی ادامه داد: متاسفانه با وجود تاکیدها و اطلاع رسانی های بسیار، هنوز برخی افراد که دوز اول واکسن«سینوفارم» را دریافت کرده اند، برای تزریق دوز دوم مراجعه نکرده اند که در راستای ایمنی مناسب لازم است به سرعت نسبت به دریافت دوز دوم آن به مراکز معرفی شده از سوی علوم پزشکی مراجعه نمایند.

رئیس دانشگاه ضمن پیگیری آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، بررسی نمودارهای مربوط به جانباختگان کووید۱۹ در استان و کشور، همچنین پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس در فارس نیز پرداخت.

 

 

 

انتهای پیام/
بیمارستان خدمت رسانی دانشگاه علوم پزشکی روابط عمومی مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر