کد خبر: 1098947 A

ایلنا از استان فارس گزارش می‌دهد؛

پس از وقفه یک ماهه دوباره در سراسر کشور ،شهروندان شاهد قطعی برق در بازه زمانی دو ساعته هستند. در شیراز نیز قطعی برق باعث شده به بخش های مختلف صنعت، درمان و .... آسیب وارد شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز با افزایش دمای هوا، استفاده مردم از وسایل سرمایشی و ... افزایش یافته که این امر در ساعات اوج مصرف برق، سبب خاموشی در برخی مناطق جهت کنترل مصرف برق می‌شود. این خاموشی‌ها علاوه بر آسیب به صنایع و مشاغل، سبب اختلال در زندگی مردم عادی نیز شده است که اگر برای آن تمهیداتی اندیشیده نشود، در آینده مشکلات بیشتری ایجاد خواهد کرد.

نوسانات و خاموشی‌ها سبب مشکلات زیادی برای شهروندان و باعث اختلال در زندگی آنها شده است و پیامدهایی به دنبال داشته که از جمله آنها می‌توان به وقفه در کسب و کارهای وابسته به برق، خرابی تجهیزات کارگاهی، خراب شدن دستگاه های برقی، ایجاد بی نظمی و تصادف در موارد خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، ایجاد مشکلات روانی و جسمانی در پی ماندن در تاریکی یا آسانسور، ازکار افتادن دستگاه‌های پزشکی و ... اشاره کرد.

کسری 4  الی 5 هزار مگاواتی برق در کشور

آن طور که رحیمی مظفری عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید:  در حال حاضر افزایش مصرف برق، عدم تعهدات دولت نسبت به افزایش میزان تولید برق در سال های گذشته باعث شده تا میزان تولید و مصرف برق با یکدیگر همخوانی نداشته باشد.

وی می گوید: اگرچه دولت ها متعهدند که میزان تولید برق را افزایش دهند اما سر باز زدن دولت دوازدهم در برنامه ششم توسعه مبنی بر ساخت نیرو گاه ها باعث شده تا میزان مصرف و تولید برق با یکدیگر همخوانی نداشته باشد.

دولت ها خسارت های ناشی از قطعی برق را پرداخت نکرده اند

عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه در شرایط فعلی میزان مصرف برق به مراتب بیشتر از تولید است می افزاید: طبق برنامه ریزی های انجام شده در بخش تولید برق حدود 8 هزار مگاوات کمبود داریم این در حالی است که میزان کسری برق حدود 4 الی 5 هزار مگاوات است.

نماینده سروستان، کوار خرامه با بیان اینکه متاسفانه دولت ها از گذشته تاکنون خسارت های قطعی برق به تمام بخش ها را پرداخت نکرده اند ادامه می دهد: در شرایط فعلی رقم میزان خسارت های برق به تمام بخش ها و صنایع را در اختیار ندارم.

رحیمی با بیان اینکه جهت اطلاع از وضعیت و قطعی برق بارها نمایندگان وزیر نیرو را به صحن مجلس و کمیسیون های مختلف دعوت کردند بیان می کند: اما وزیر محترم نیرو قطعی برق و میزان تولید کم این محصول را با بهانه هایی مانند تحریم ها و ...... توجیه می کند.

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه دولت باید تا روز آخر پاسخگوی عملکردش باشد می گوید: قطعی برق ها تا پایان تابستان سال جاری و گرمی زیاد هوا ادامه خواهد داشت.

استخراج رمز ارز تاثیر زیادی بر قطعی برق در شهر شیراز دارد

احمدی مدیر روابط عمومى شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه در حال حاضر گرمای بی سابقه هوا و کمبود تولید باعث شده تا با قطعی برق مواجه شویم می گوید: قطعی برق در کل کشور رخ می دهد.

سید باقر احمدی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه جدول خاموشی برق شیراز بر روی سایت این سازمان قرار گرفته و مردم می توانند از نحوه قطعی برق اطلاع یابند بیان می کند: قطعا استخراج رمز ارز تاثیر زیادی بر قطعی برق در شهر شیراز دارد.

مدیر روابط عمومى شرکت توزیع برق شیراز با اشاره به اینکه افزایش یک درجه گرما باعث می شود تا مصرف برق کشور 1000 مگاوات افزایش یابد ادامه می دهد: پیش بینی می کنیم که موج گرما تا 5 روز آینده ادامه خواهد داشت.

در یک ماهه گذشته هیچ گونه خاموشی در شیراز رخ نداد

به گفته احمدی در یک ماهه گذشته هیچ گونه خاموشی در سطح شهر شیراز رخ نداده است و تنها در بعضی از نقاط شهر به صورت پراکنده برق‌ها قطع می‌شد، این در حالی است که برخی شهروندان شیرازی در گفت وگو با ایلنای مرکز شیراز  از  بی‌برقی‌های گاه و بی‌گاه   در دوماه اخیر گله‌مند هستند. 

 

انتهای پیام/
ارز برق درمان دولت صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر