کد خبر: 1071905 A

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین:

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: از بین داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر استان ۸۷ درصد آن‌ها توسط هیئت‌های اجرایی انتخابات در فرمانداری‌ها تایید صلاحیت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی با اعلام این خبر گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان شورا‌های روستا‌ها در هیات اجرایی در حال بررسی است و تا ۱۵ اردیبهشت به پایان خواهد رسید.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین افزود: ۹۶۴ داوطلب برای حضور در انتخابات شورا‌های شهر‌ها در استان ثبت نام کرده بودند که صلاحیت ۸۷ درصد آن‌ها در هیات‌های اجرایی انتخابات تایید شد.

وی افزود: از میان داوطلبان قطعی شورا‌های شهر‌ها در استان، صلاحیت ۱۳۱ نفر در هیات‌های اجرایی استان و ۷۵ نفر در هیات نظارت شهرستان‌ها رد شده است.

حبیبی ادامه داد: هیات نظارت استان اجازه دارد بررسی لازم را در این زمینه انجام داده و نتیجه نهایی تایید صلاحیت‌ها را ۲۱ اردیبهشت ماه به دفتر امور سیاسی استانداری اعلام کند تا این دفتر، نتایج را ۲۲ اردیبهشت ماه به فرمانداری‌ها اطلاع دهد.

وی با اشاره به داوطلبان تایید صلاحیت شده شورا‌های شهر‌های استان، گفت: ۱۳ درصد داوطلبان در هیات‌های اجرایی و ۹ درصد در هیات‌های نظارت رد صلاحیت و به عبارت دیگر، ۸۷ درصد داوطلبان در هیات‌های اجرایی و ۹۱ درصد در هیات‌های نظارت استان تایید صلاحیت شده اند.

رئیس ستاد انتخابات استان اعلام کرد: ۵۷ درصد از داوطلبان شورای شهر در رده سنی ۳۶ تا ۴۵ سال و ۱۷ درصد از داوطلبان شورا‌های روستایی در رده سنی ۴۶ تا ۵۰ سال هستند.

انتهای پیام/
استان قزوین انتخابات حضور در انتخابات شورای شهر احراز صلاحیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر