کد خبر: 1069516 A

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مرکزی خبرداد:

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: بیمارستان‌های استان مرکزی مملو از بیماران مبتلا به کرونا است و به همین دلیل فضای مراکز درمانی به شدت با ویروس کرونا آلوده است. بنابراین هرگونه ملاقات و تردد همراه بیمار به بیمارستان‌ها ممنوع است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یاسر قربانی افزود: روزهای اخیر مراجعان بستری مراکز بیمارستانی استان به حدی است که تمامی ظرفیت تخت‌ها پر شده و حتی تعدادی از بیماران کرونایی در تخت‌های موقت خدمات درمانی می‌گیرند. بنابراین حضور افراد برای کارهای غیرضروری در محیط بیمارستان تنها به عنوان کانون نشر ویروس کرونا عمل می‌کند.

وی ادامه داد: بر این اساس معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز طی بخشنامه سراسری، تردد مردم به بیمارستان ها را برای انجام ملاقات یا ارائه خدمت (همراه بیمار) منع کرده است.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: طبق این بخشنامه حضور همراه بیماران کرونایی نیز در بیمارستان‌های استان ممنوع شده و تنها گروه‌های جهادی به منظور ارائه خدمات به بیماران کرونایی بستری، فعالیت دارند.

قربانی تصریح کرد: بستگان و آشنایان بیماران کرونایی برای جویا شدن از حال بیمار خود می‌توانند از طریق تماس تلفنی و یا تماس تصویری شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند و به هیچ وجه اجازه حضور فیزیکی در بیمارستان را ندارند.

وی بیان داشت: همچنین افرادی که علاقه مند به ارائه خدمات به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان هستند، می‌توانند با مراجعه به معاونت اجتماعی دانشگاه در این کار خیر مشارکت کنند.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال 98 آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد. استان مرکزی در آخرین رنگبندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در وضعیت قرمز قرار دارد و اخیراً 4 شهرستان آن در وضعیت نارنجی قرار گرفته است.

انتهای پیام/
کرونا ممنوعیت تردد به مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

وبگردی