کد خبر: 1069409 A

شهردار رشت در بازدید از کارگاه "طراحی پوستر تایپوگرافی" مطرح کرد:

شهردار رشت با اشاره به لزوم مشارکت هنرمندان در مدیریت شهری اظهار داشت: در تلاشیم با رویکردی جدید از ظرفیت هنرمندان بهره مند شویم و در راستای حمایت از هنرمندان بیش از گذشته تلاش کنیم.

به گزارش ایلنا ازرشت،سید محمد احمدی شهردار رشت به همراه حجت الاسلام اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از کارگاه طراحی پوستر تایپوگرافی که در خانه فرهنگ و هنر اسلامی گیلان برگزار شد، بازدید کرد.

شهردار رشت در جریان این بازدید به نقش و جایگاه هنر در زندگی اجتماعی انسان اشاره کرد و افزود: بسیاری از مفاهیم را می توان با زبان هنر انتقال داد و مدیریت شهری در تلاش است با استفاده از ظرفیت هنرمندان در توسعه شهر گام بردارد.

وی اضافه کرد: شهرداری رشت مصمم است با رویکردی جدید از ظرفیت هنرمندان بهره مند شود و در راستای حمایت از هنرمندان بیش از گذشته تلاش کند.

احمدی ابراز داشت: آثار هنرمندان تهیه شده در مناسبت های شب های قدر، روز جهانی قدس و عید سعید فطر اکران می شود.

حجت الاسلام اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این بازدید ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) و با قدردانی از اقدامات شهردار رشت در راستای ترویج فرهنگ و هنر اظهار داشت: ارتباط مسئولان نباید با هنرمندان قطع شود.

وی با اشاره به اینکه نباید در ابزار هنر دچار روزمرگی شویم، عنوان داشت: باید برنامه چشم اندازی برای هنرمندان ترسیم شود تا از ابتدا تا انتهای سال بدانند در چه موضوعاتی نقش آفرینی می کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به حمایت های مالی و معنوی از هنرمندان تاکید کرد و یادآور شد: بسیاری از هنرمندان مورد بی مهری واقع می شوند و انگیزه ای برای ادامه کار ندارند این در حالی است که هنرمند به آرامش روح نیازمند است تا خلاقیت خود را به نمایش بگذارد.

در ادامه علیرضا قانع رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت به تشریح اهداف کارگاه سه روزه طراحی پوستر تایپوگرافی پرداخت و جمعی از هنرمندان نیز دیدگاه ها و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

در پایان نیز با اهدای لوح تقدیری توسط شهردار رشت از زحمات هنرمندان مشارکت کننده قدردانی به عمل آمد.      

 

انتهای پیام/
استفاده از ظرفیت خلاقیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فرهنگ و هنر شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر