کد خبر: 1069120 A

آب منطقه ای گیلان اعلام کرد؛

مدیر مشارکت های مردمی و طرح های زودبازده از آمادگی سردهنه و کفبند نهر شمام در رستم آباد بر روی رودخانه سفیدرود جهت انجام آبگذاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از رودبار، ابراهیم اصلاحی مدیر مشارکت‌های مردمی و طرح‌های زودبازده آب منطقه‌ای گیلان با اعلام این خبر گفت: تخریب سردهنه نهر شمام رستم آباد در طول دوران بهره برداری، تأمین آب قریب به ۸۰۰ هکتار از اراضی منطقه را با تهدیدات و مشکلات عدیده‌ای همراه کرده بود.

وی افزود: با اجرای بند انحرافی و بازسازی سردهنه و دیواره‌گذاری در جناحین رودخانه (در محل سردهنه) مشکل موجود رفع شده است.

اصلاحی تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای گیلان با استفاده از اعتبارات بحران و همچنین از محل بند «و» تبصره «۸» قانون بودجه سال ۱۳۹۹ با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال نسبت به اجرای پروژه مذکور با استفاده از سنگ لاشه غرقاب در ملات، خشکه چینی با سنگ لاشه، دیواره گابیونی و احداث دریچه تنظیم جریان آب اقدام کرد.

وی اعلام داشت: تاکنون بند انحرافی و دیواره‌های جناحین رودخانه به اتمام رسیده و سازه دریچه نیز در حال احداث است و طی روزهای آتی با انجام آبگذاری به خدمت‌رسانی به کشاورزان عزیز منطقه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/
مشکلات کشاورزان قانون بودجه مشارکت های مردمی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر