کد خبر: 1156533 A

در گفت و گو با ایلنا اعلام شد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از تزریق بیش از یک میلیون و 500 دز واکسن کرونا از آغاز واکسیناسیون تا کنون در نوبت های اول، دوم و سوم در سطح استان خبر داد.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل بیان کرد: خطر آغاز پیک ششم با کم توجهی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش احساس می شود؛ لذا توصیه می شود برای جلوگیری شروع پیک ششم و اعمال محدودیت های کرونایی همکاری مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک تشدید شود.

وی با اشاره به کاهش مرگ و میر به دلیل افزایش واکسیناسیون عمومی در استان افزود: در شبانه روز گذشته 33 بیمار کرونایی جدید راهی بیمارستان شدند و متاسفانه در همین مدت یک مورد فوتی کرونایی گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ثبات نسبی در پذیرش و ترخیص بیماران از بیمارستان ها برقرار شده به طوری که هم اکنون 181 بیمار کرونایی در بیمارستان ها و 81 بیمار نیز در منازل زیر نظر کادر درمان بستری می باشند. همچنین طبق آخرین گزارش ها وضعیت 48 بیمار کرونایی وخیم است که تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

حبیب زاده در خصوص آخرین آمار واکسیناسیون در استان نیز بیان کرد: تاکنون یک میلیون و 539 هزار و 858 دز واکسن کرونا در نوبت های اول، دوم و سوم در سطح استان تزریق شده است.

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا کووید 19 شهرام حبیب زاده علوم پزشکی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر