کد خبر: 19775 A

معاون شهردار قزوین:

ایجاد خط تراموا تا سال 1400 جهت کنترل ترافیک در محدوده‌ی خیابان امام خمینی به عنوان هسته‌ی مرکزی و تجاری شهر قزوین از برنامه‌های حوزه ترافیک شهرداری است.

ایلنا- قزوین: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قزوین گفت: در حال حاضر بار ترافیکی خیابان امام خمینی قزوین می‌بایست با مدیریت تقاطع‌ها کاهش یابد که در این خصوص شهرداری اقدامات موثری را در پیش گرفته است كه می‌توان به ایجاد خط تراموا تا سال 1400 جهت کنترل ترافیک در محدوده‌ی خیابان امام خمینی اشاره كرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قزوین؛ دکتر سیدمهدی یدی همدانی افزود: متاسفانه در محدوده‌ی خیابان بازار به دلیل ترکیب کاربری‌های تجاری و مسکونی ایجاد محدودیت‌های ترافیکی بسیار سخت است.

همدانی تبدیل گذرگاه‌ها را به پیاده‌رو در محدوده‌ی خیابان امام خمینی از دیگر عوامل کاهش ترافیک عنوان کرد و افزود: در برنامه‌ی شهرداری، طرح تعریض پیاده‌روها و ایجاد خطوط ویژه‌ی تاکسی و اتوبوس و محدودیت ورود خودرو به محدوده‌ی خیابان امام خمینی وجود دارد و در سال‌های آتی با تایید طرح‌ها و تامین اعتبارات اجرایی می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون ترافیک چهارراه بازار به سمت میدان 22 بهمن اظهار کرد: در این مسیر قرار است با همکاری راهنمایی و رانندگی تقاطع خیابان امام خمینی و خیابان نواب چراغ راهنمایی نصب شود تا این موضوع مدیریت شود.

معاون شهردار قزوین ادامه داد: همچنین دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک با نظارت تصویری ترافیک میدان 22 بهمن را کنترل و برای رفع آن اقدام می‌شود.

وی در ادامه‌ی سخنانش از ایجادخط جدید اتوبوس ویژه در ترمینال غرب که در میدان دفاع مقدس می‌باشد به داخل شهر خبر داد و گفت: این خط جهت دانشجویانی که از شهر ابهر و تاکستان به قزوین می‌آیند راه‌اندازی شده و از ساعت 6 بعدازظهر تا 9 شب خدمات‌دهی می‌کند.

همدانی تاکید کرد: این خط از ترمینال غرب به میدان دفاع مقدس، بلوار جمهوری اسلامی به تهران قدیم و چهارراه ولیعصر و در نهایت پایانه‌ی شهیدبهشتی ایستگاه دارد.

وی تصریح کرد: این خط با 3 دستگاه اتوبوس و با همان نرخ کرایه‌ی 100 تومان به همشهریان سرویس‌دهی می‌کند.

خط تراموا در خیابان امام قزوین تا سال 1400 ایجاد می شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر