کد خبر: 8595 A

در پنجمین جشنواره بازی های بومی و محلی کشور که در روزهای 23 تا 26 مهرماه سال جاری برگزار می شود، مشهد میزبان مسابقات دال پلان، یک قل دو قل و لی لی قهرمانی کشور است.

ایلنا - مشهد: نایب رییس هیات ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی خراسان رضوی از برگزاری مسابقات دال پلان، یک قل دو قل و لی لی قهرمانی کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، زهرا سعادتی گفت: در پنجمین جشنواره بازی های بومی و محلی کشور که در روزهای 23 تا 26 مهرماه سال جاری برگزار می شود، مشهد میزبان مسابقات دال پلان، یک قل دو قل و لی لی قهرمانی کشور است.

وی افزود: بانوان شرکت کننده در این مسابقات از 32 استان کشور با پوشش کامل و لباس های بومی و محلی در فضای باز مجموعه ورزشی شهید بهشتی مشهد به رقابت خواهند پرداخت.

سعادتی بیان کرد: برای اولین بار است که بازی های بومی یک قل دو قل و لی لی به صورت مسابقات قهرمانی کشور برگزار می شود.

وی همچنین از اعزام تیم هفت سنگ پسران خراسان رضوی به دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور که 19 مهرماه سال جاری در شهرکرد برگزار می شود، خبر داد و گفت: اولین دوره این رقابت ها در دو بخش بانوان و آقایان در بیرجند برگزار شد که تیم خراسان رضوی در بخش آقایان مقام اول و در بخش بانوان مقام دوم را بدست آورد.

نایب رییس هیات ورزش های سنتی و بازی های بومی محلی خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود از مراحل پایانی چاپ کتاب «بازیهای سنتی و بومی ایران» به همت این هیات خبر داد.

وی افزود: اطلاعات این کتاب مربوط به بازی های بومی و محلی سراسر کشور و قوانین خاص حاکم بر آن ها، به منظور ایجاد امکان انجام این بازی ها به صورت ورزش های قهرمانی از منابع سازمان میراث فرهنگی و آموزش و پرورش در حال گردآوری است.

ورزش خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر