کد خبر: 25927 A

مسابقات فوتبال غرب آسیا-کویت؛

هرچند گفته می‌شود عربستان هم با ترکیبی از جوانان خود راهی کویت شده اما همین تیم جوان عربستان هم در این روزگار پرتلاطم و کم رمق فوتبال ایران می‌تواند برای ما مشکل ساز باشد.

تیم ملی فوتبال کشورمان عصر یکشنبه رقابت‌های فوتبال غرب آسیا را با رویارویی مقابل عربستان آغاز می‌کند.

به گزارش ایلنا، شرایط به هم ریخته فوتبال ملی ایران در عرصه مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل و البته اوضاع نابسامان فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر هم مانع سفر کی‌روش و شاگردانش به کویت محل برگزاری مسابقات فوتبال غرب آسیا نشده. رویدادی که اگرچه تیم ملی فوتبال ایران موفق‌ترین تیم حاضر در آن است اما معمولا اغلب کشورهای غرب آسیا با نگاهی تدارکاتی به این مسابقات، تیمی جوان و ناپخته را راهی آن می‌کنند.

البته نکته خوشایند در مورد تیم ملی ما هم اینکه کارلوس کی‌روش بر خلاف ادوار گذشته تیمی جوان و تقریبا لیگ برتری را راهی این مسابقات کرده و خوشبختانه از بازیکنان باتجربه در این تیم خبری نیست. با این حال ملی‌پوشان فوتبال کشورمان چند روزی‌است در کشور کویت به سر می‌برند و قرار است عصر یکشنبه اولین دیدار غرب آسیایی خود را برگزار کنند. دیداری که حریف ما در آن یک تیم عرب زبان به نام عربستان است.

هرچند گفته می‌شود عربستان هم با ترکیبی از جوانان خود راهی کویت شده اما همین تیم جوان عربستان هم در این روزگار پرتلاطم و کم رمق فوتبال ایران می‌تواند برای ما مشکل ساز باشد. فوتبالی که هم راه جام جهانی را به واسطه نتایج ضعیف گم کرده و هم به لحاظ ساختار مدیریتی و تشکیلاتی با مشکلات بزرگی مواجه است.

نکته دیگر این دیدار شکست تحقیر آمیز تیم ملی فوتبال کشورمان در جریان مسابقات مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی بود. دیداری که در آن تیم تحت هدایت آن روزهای علی دایی با پذیرش شکست 2 بر یک مقابل این تیم عربی شانس صعود به جام جهانی را تا حدود زیادی از دست داد و موجبات برکناری سرمربی جوان آن روزهای تیم ملی را هم فراهم آورد.

با این حال تیم ملی فوتبال کشورمان عصر یکشنبه و از ساعت 17:55 به مصاف تیم ملی فوتبال عربستان خواهد رفت و باید دید تیم تحت هدایت کی‌روش روند ناکامی‌های خود را ادامه خواهد داد یا با قهرمانی در این رقابت‌ها همچنان هواداران این رشته در کشورمان برای صعود به جام جهانی امیدوار نگه خواهد داشت.

برنامه بازی های امروز و فردا به شرح زیر است:

شنبه - 18/09/91

* کویت - فلسطین، ساعت 17:55 به وقت تهران، ورزشگاه کاظما

* عمان - لبنان، ساعت 20 به وقت تهران، ورزشگاه الناصر

یکشنبه - 19/09/91

* ایران- عربستان، ساعت 17:55 به وقت تهران، ورزشگاه کاظما

* بحرین- یمن، ساعت 20 به وقت تهران، ورزشگاه الناصر

کی‌روش تیم ملی فوتبال فوتبال غرب آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر