کد خبر: 25637 A

دبیر ستاد صیانت و حمایت از آثار فرهنگی و هنری کشور گفت: در راستای استانداردسازی محصولات فرهنگی و هنری، باید اتحادیه مستقل عرضه این محصولات در همه استان‌ها تشکیل شود.

زنجان – ایلنا: دبیر ستاد صیانت و حمایت از آثار فرهنگی و هنری کشور در زنجان گفت:: درحال حاضر اقداماتی در جهت پیوستن جمهوری اسلامی ایران به قانون جهانی کپی رایت صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان, سعید جابری انصاری، دبیر ستاد صیانت و حمایت از آثار فرهنگی و هنری کشور در مراسم افتتاح این ستاد اظهار داشت: در راستای ساماندهی و استانداردسازی عرضه محصولات فرهنگی و هنری به دنبال تشکیل اتحادیه مستقل این عرصه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران قبل از انقلاب برای محصولات فرهنگی و هنری استاندارد خاصی نداشتیم، افزود: با تشکیل اتحادیه عرضه محصولات فرهنگی و هنری اگر محصول تولید شده شاخص‌های استاندارد و تعیین شده را نداشته باشد غیرمجاز تلقی خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها وظیفه دارند در راستای صیانت و حمایت از آثار فرهنگی و هنری تلاش کنند، ابراز داشت: کنترل بازار محصولات فرهنگی و جلوگیری از رواج محصولات غیرفرهنگی و حمایت از حقوق مالکیتی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری ازجمله مهمترین اهداف تشکیل ستاد است.

وی با اشاره به اقدامات دولت نهم و دهم در راستای تولید آثاری که بتواند هویت ایرانی اسلامی کشو را به تمام جهانیان به نمایش دهد، افزود: درحال حاضر اقداماتی در جهت پیوستن جمهوری اسلامی ایران به قانون جهانی کپی رایت صورت گرفته است.

دبیر ستاد صیانت و حمایت از آثار فرهنگی و هنری کشور بیان داشت: لایحه حقوق مالکیت مادی و معنوی که درحال حاضر در کمیسیون مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است، نیز ازجمله اقدامات بزرگی در جهت صیانت از آثار فرهنگی و هنری است.

وی به اهمیت هنر سینما و فیلم سازی اشاره کرد و گفت: امروز فضای جامعه به سمتی می‌رود که نیاز به تولید آثار فرهنگی و هنری فاخر و جذاب در تمامی حوزه‌ها ازجمله سینما احساس می‌شود.

انصاری با اشاره به تولید انمیشین و بازی‌های رایانه‌ای در کشور، تصریح کرد: متاسفانه باید بپزیریم که این عرصه‌ها در جامعه ما مغفول واقع شده و کمتر به آنها پرداخته شده است.

وی با تاکید براینکه هنرمندان کشور باید بتوانند هویت اسلامی ایرانی را در قالب محصولات فرهنگی و هنری به جهانیان نشان دهند، افزود: امروز فیلم مناسب هم می‌تواند در اصلاح الگوی رفتاری و تقویت ارزش‌ها و اعتقادات دینی مردم موثر واقع شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه فرهنگ کشور بیشترین آسیب را در حوزه الواح فشرده می‌بیند، گفت: در 7 ماهه اول سال جاری 53 میلیون عدد لوح فشرده غیرمجاز در کشور جمع آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه زنجان بیست و پنجمین استانی است که ستاد صیانت و حمایت از آثار فرهنگی و هنری در آن تشکیل می‌شود، افزود: امروز دشمن بسیار هدفمند وارد عمل شده و بنابراین همه متولیان فرهنگی باید همواره با نگاه عمیق و ریشه‌ای به این موضوع توجه داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر