کد خبر: 72083 A

احمد مسجد جامعی:

شورا سندی را با نام فردوسی تنظیم و تصویب کرد و قرار شد راسته خیابان و میدان فردوسی براساس این سند باشد اما متاسفانه برجی را به نام سیمرغ در میدان فردوسی ساخته اند که نظام میدان را به هم زده است.

ایلنا: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گفت: متاسفانه با وجود اینکه تصویر و شاه نامه خوانی در دورهای صفویه، قاجاری و پهلوی داریم اما تصویر و شاه نامه خوانی به روایت جمهوری اسلامی نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمدی مسجد جامعی در آغاز 548 جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به روز بزرگداشت فردوسی اظهار کرد:‌ شورا سندی را با نام فردوسی تنظیم و تصویب کرد و قرار شد راسته خیابان و میدان فردوسی براساس این سند باشد اما متاسفانه برجی را به نام سیمرغ در میدان فردوسی ساخته اند که نظام میدان را به هم زده است.

وی با بیان اینکه ارتفاع این برج تناسبی با میدان آن ندارد گفت:‌ رنگ سربی که این ساختمان دارد مناسب نیست به طوری که این رنگ در شاه نامه یکی از منفورترین رنگ ها است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر با اشاره به اینکه قرار بود خیابان فردوسی و آثار مربوط به آن بازسازی شود اعلام کرد: بهتر است در طول یک هفته آینده گزارشی از روند اجرای این سند توسط دوستان در شهرداری تهران ارائه شود که اگر کاری انجام شده در چه زمینه هایی بوده و اگر کاری انجام نشده است نیز یادآوری شود.

وی با اشاره به مجسمه فردوسی ساخته هنرمند صدیقی گفت:‌ در تمام دوران صفوی، قاجار و پهلوی به نوعی شاهنامه خوانی و تصویرسازی از آن را داشتیم و اما این موضوع به روایت جمهوری اسلامی نداریم تا بتوانیم تصویرهای شاه نامه را در سیما و منظر شهرمان داشته باشیم.

پانصد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر