کد خبر: 66453 A

پاسخ كارگران لامپ الوند:

«اگر كارفرما در این شرکت زیان دیده، خوب چرا برای فروش، ماده ۱۲ قانون کار اعمال را نمی‌کند و برای سود بیشتر زمین‌های شرکت را قطعه بندی می‌کند و بهترین قطعه‌اش را برای خودش نگهداشته تا واحدهای تجاری، اداری و بانک درست کند؟»

جمعی از کارگران کارخانه لامپ الوند قزوین با ارسال نامه‌ای که به امضای اکثریت آنان رسیده است، به اظهارات مدیرعامل این کارخانه پاسخ دادند.

به گزارش ایلنا، کارگران لامپ الوند ادعای مدیرعامل در خصوص دریافت حقوق بدون کار، فروش دستگاه‌ها و... را «واهی» خوانده‌ و آورده‌اند: شرکت لامپ الوند یکی از برزگ‌ترین و مجهز‌ترین شرکت‌های لامپ سازی خاورمیانه بوده که بیش از ۵۵۰ نفر کارگر استخدامی داشت اما با واگذاری ناصحیح به مدیر نابلد فعلی مشكلات آغاز شد.

در نامه كارگران لامپ الوند همچنین به اجرای طرح اصلاح ساختار در این كارخانه اشاره شده و خطاب به كارفرما آمده است: با گرفتن میلیارد‌ها ریال وام و فرستادن ۸۳ نفر از کارگران به بیمه بیکاری، در دو مرحله زیان هنگفتی به صندوق بیمه بیکاری وارد شد اما کاری صورت نگرفت.

كارگران لامپ الوند در بخش دیگری از این نامه به ادعای كارفرما مبنی بر اینكه «كارگران از سال ۱۳۸۵ کار نکرده‌اند و بدون فعالیت حقوق گرفته‌اند» اشاره شده و آمده است: در این چند سال مدت ۱۸ ماه به بیمه بیکاری رفته بودیم. بعد از بیمه بیکاری در دو مرحله به کارگاهی در شهر صنعتی لیا مشغول كار بودیم و بعد چند نفر در لیا مستقر و چند نفر دیگر در لامپ الوند کارهای خدماتی انجام می‌دادند.

كارگران تاكید كرده‌اند: حقوق مجانی نگرفته‌ایم و در هر ساعت هر کاری باشد انجام می‌دهیم ولی متاسفانه کاری وجود ندارد.

این كارگران در خصوص فروش دستگاه‌های شرکت نیز آورده‌اند: آیا فروش دفتر مرکزی در تهران و فروش ۲۸ واحد مسکونی در الوند و قطع درختان ۴۰ ساله و فروش آن‌ها و قطعه بندی کردن زمین شرکت نیز بدلیل فرسوده بودن بوده است. باید به ایشان یاد آور شد که با فروش‌‌ همان دستگاه فرسوده كه با نابلدی و یا نیت قبلی انجام شد، سابقه کار سخت و زیان آور کارگران از بین رفت و كارفرما باعث نابود کردن حق حقوق کارگران شد.

كارگران كارخانه لامپ الوند قصد كارفرمای فعلی از خرید كارخانه را نه به قصد تولید كه تقسیم و فروش زمین‌های این واحد تولیدی دانسته‌اند و در خصوص ادعای «زیان دیدن» كارفرما تصریح كرده‌اند: اگر كارفرما در این شرکت زیان دیده، خوب چرا برای فروش، ماده ۱۲ قانون کار اعمال را نمی‌کند و برای سود بیشتر زمین‌های شرکت را قطعه بندی می‌کند و بهترین قطعه‌اش را برای خودش نگهداشته تا واحدهای تجاری، اداری و بانک درست کند؟ 

و در بخش پایانی این نامه آمده است: در خصوص داشتن ۵ واحد تولیدی، ایشان به خاطر ناآشنایی با صنعت، فرق کارگاه با واحد بزرگ تولیدی را اشتباه گرفته است. سه کارگاه کوچک در شهر صنعتی لیا بوده که ۲ واحد آن به علت سوء مدیریت به فروش رفته و یک واحد دیگر تولید نیم بند دارد. در خصوص انحلال شرکت با توجه به موارد اشاره شده بالا و فروش آن در قطعات کوچک آیا به جز تابلوی شرکت چیز دیگری برای انحلال وجود دارد؟

لامپ الوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر