کد خبر: 50901 A

دبیر خانه كارگر طبس خبر داد:

شرکت راه سازی «رانه دژ» وابسته به بخش خصوصی، یکی از پیمانکاران وزارت راه و شهر سازی است که به سبب پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی این شرکت توسط وزارت راه، هم اکنون تعطیل شده و حقوق معوقه ۲۷ کارگر آن به تعویق افتاده است.

کارگران شرکت پیمانكاری «رانه دژ»، علی‌رغم خاتمه نیافتن مدت‌زمان قرارداد کاری‌شان، در یکسال گذشته دستمزدی دریافت نکرده‌اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر طبس با اعلام این خبر به ایلنا گفت: شرکت راه سازی «رانه دژ» وابسته به بخش خصوصی، یکی از پیمانکاران وزارت راه و شهر سازی است که به سبب پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی این شرکت توسط وزارت راه، هم اکنون تعطیل شده و حقوق معوقه ۲۷ کارگر آن به تعویق افتاده است.

او افزود: این شرکت پیمانکار جاده دیهوک (طبس) به خوشاب (فردوس) است و اغلب کارگران آن با سوابق بالا به عنوان کارگر ساده، راننده ماشین آلات سنگین و نگهبان در این واحد فعال هستند.

این فعال کارگری با بیان اینکه کارفرمای این شرکت از سال ۸۳، سه قرارداد پیمانکاری با اداره راه و شهر سازی یزد منعقد کرده است، اظهار داشت: پرداخت نشدن صورت وضعیتهای مالی این شرکت راه سازی از سوی اداره راه و شهر سازی استان یزد مشکلات مالی این کارفرمای خصوصی را دو چندان کرده است.

او میزان بدهی وزارت راه و شهر سازی به این پیمانکار را حدود ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: به گفته کارفرمای این شرکت، اداره راه وشهر سازی استان یزد این مبلغ را که صورت وضعیت مالی مربوط به قرار داد دوم (زیر سازی) بود به حساب شرکتی که تولید کننده قیر است واریز کرده تا برای شرکت رانه دژ قیر ارسال کند.

این فعال کارگری با بیان اینکه خرید قیر مربوط به قرا داد سوم شرکت رانه دژ با اداره راه وشهرسازی است که هنوز صورت وضعیت ان ارسال نشده است اضافه کرد: این در حالیست با عدم پرداخت این صورت وضعیت مالی، حدود ۱۰۰ میلیون از حقوق کارگرانی که هم اکنون بیکار و بلاتکلیف هستند پرداخت نشده و بیش از ۵۰ میلیون تومان نیز بدهی به فروشندگان و بازاریان در سطح شهر طبس دارد.

دبیر خانه کارگر طبس در خاتمه با ابراز امیدواری در خصوص رفع مشکل پیمانکار و پرداخت حقوق کارگران، گفت: پرداخت نکردن دستمزد و سایر مطالبات کارگران در سالهای اخیر به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی شرکتهای پیمانکاری در حال افزایش است و در این زمینه هیچ مسئولی پاسخگو نیست.

اخراج پایان سال 91
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر